Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Photoshop. Hogyan kell egy...

Photoshop. Hogyan kell egy kép megapixel számát csökkenteni?

Figyelt kérdés
A programom adobe photoshop cs6

2014. máj. 20. 21:05
 1/4 miért.én? ***** válasza:
A vízszintes/függőleges képpontok száma határozza meg a varázslatos megapixel számot. Ezért egész egyszerűen elég lekicsinyíteni a képet, majd elmenteni.
2014. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lajos54 ***** válasza:

Vagy azonos képméret mellett lecsökkenteni a DPI-t. Bár akkor valamivel rosszabb lesz a kép.

Igaz, a képméret változtatásnál meg kisebb...

Ezenkívül a tömörítés mértékét is lehet változtatni.

Bármelyik módszert is választjuk, vagy a képméret, vagy a minőség mindenképpen romlik.

2014. máj. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy pályázatra kell, csak a képem 24 Megapixel, a feltöltési mérethatár meg 18 Megapixel...
2014. máj. 20. 23:26
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Az a kérdés, hogy centiméterben is meg van-e adva a méret, vagy csak a fájlméret van meghatározva?

Előbbi esetben, ha a cm is meg van határozva, akkor a DPI-vel, vagy a tömörítéssel lehet variálni. 72 alá semmiképpen ne menj.

Ha csak a fájlméret van megadva, akkor a méretet (fizikai méretet) érdemes csökkenteni, mert így a minőség megmarad (DPI illetve a tömörítés).

Ha viszont kifejezetten a megapixel van meghatározva, akkor hosszabbik oldal x rövidebbik (a képaránytól függnek a számok), aztán átméretezés.

Csak arra érdemes odafigyelni, hogy a Photoshopodban mennyi az alapértelmezett DPI, illetve mekkora tömörítés van beállítva, szintén alapértelmezettként. Jártam meg régebben, hogy a 300 DPI-s képeket szépen átrakta 72 DPI-be, én meg csodálkoztam, miért lettek rosszabbak a képek...

2014. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!