Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tippek egy új laptop kiválaszt...

Tippek egy új laptop kiválasztásához?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy új laptopot venni (az előző acer volt, kb. 4 év után megadta magát)

A következő szempontok alapján szeretnék egy újat venni:

- op rendszer legyen win7

- legyen beépített kamerája (illetve mikrofonja), amellyel jó minőségben tudnék skypolni

- feltudjak rá rakni különböző játékokat (pl: Sims 3, Spore, MMORPGk)

A gond csak az, hogy nem vagyok igazán tájékozódott laptopok körében és fogalmam sincs, melyik érné meg a leginkább. Max. 200k szánnék rá. Ötletek? :)



2014. máj. 24. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ezeket a feltételeket mostanában szinte minden gép teljesíti, már akár 100 körül is.

Bár nem, mondjuk Win7 helyett Win8 szokott lenni már.


Jóformán bármit választhatsz ami tetszik, de azt ajánlom, hogy az i3, i5 procisok között nézz szét, legalább 4 GB rammal és ajánlott a dedikált videokártya.


Így ennyi adatból nehéz pontosat mondani, de ennyivel már nem lehet gond.

2014. máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszodat! Esetleg a gyártóval kapcsolatban tudnál valamit mondani? Vagy az ilyen szempontból lényegtelen?
2014. máj. 24. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Jóformán lényegtelen.

Minden gyártónak vannak jó és rossz modelljei, de nem lehet egységesen kijelenteni, hogy az xy gyártónak minden gépe rossz.

2014. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%

Amúgy, hogy segítsek is még valamit.


Szerintem lőj be egy olyan 160-180e-s határt, menj fel egy szimpatikus weboldalra és böngészd a kínálatot ebben a kategóriában. Hátha találsz párat ami megtetszik.


Vagy ami még jobb, ha tudsz menj be egy üzletbe és ott helyben nézd meg/tapogasd meg a gépeket.

2014. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy 100 ezer ft körül nem nagyon lehet venni olyan laptop-ot, amivel játszani is lehet, főleg sims 3-at. Az i3-as proci se nagyon alkalmas rá, pláne úgy, hogy laptop-okba olyan i3 tesznek, mely nem éri el még a 3 GHz-et, csak 2,2-2,5 körül. Minimum i5 kell és 6 GB RAM, ha játszani is akarsz és nem csak dühöngeni az akadozás miatt. Video-kártyából meg olyan kellene melynek GDDR5-ös a memóriája, mert annak már 5000 MHz az órajele. Bár nem tudom, hogy a laptop-osok is ilyen gyorsak-e. Gyanítom nem. Laptop nem igazán játékra való.
2014. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!