Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ilyen árkategóriában ilyen...

Ilyen árkategóriában ilyen használatosságra milyen laptopot érdemes venni?

Figyelt kérdés

Főiskolára mennék, és olyan laptopra volna szükségem, amely alatt szépen fut a Photoshop illetve Sony Vegas (vagy vegyünk bármilyen fotó/videó editáló programot). Eddig gépen dolgoztam, de gyakran omlott össze a program/gyakran hivatkozott a program kevés memóriára, processzor is kiakadt adott műveletek végrehajtásakor. 2Gb rammal dolgoztam, 2 magos AMD processzorral (magonként 2.4GHz), nem túl jól funkcionál ez a preferencia ehhez a munkához nyilván, de lassan és biztosan haladtam vele, viszont tovább lépnék, és a fősulira nem vihetek be egy PC-t.

200-ezer forint körül gondolkodom, annál többet nem nagyon (maximum 220ezer) költenék rá, szűkösen állok anyagi téren.

Ebben kérem a tanácsotokat, milyen laptopot érdemes venni?


+kérdés:

Sajnos a processzorok terén nem vagyok otthon. Mit fogalmaz magában az hogy "i7"-es vagy "i5"-ös processzor? Egyáltalán mi a különbség? De ez csak egy mellékkérdés.


A válaszokat köszönöm.



2014. máj. 24. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy 200 ezres kategóriába már bármelyik megfelel erre a célra ami i7-es procival van szerelve.

Pl.: [link]


"Az alacsonyabb teljesítményt igénylő feladatok elvégzésére a Core i3 (Celeron és Pentium is) processzorok tökéletesen alkalmasak. Irodai alkalmazás, vagy egyszerű otthoni használat, de még a kisebb teljesítményt igénylő játékok futtatása sem okozhat problémát, ha besegít egy közepes grafikus kártya. Ha előtérben a játék áll, akkor a Core i5 processzorok vásárlása a javasolt, hisz ezek a modellek bármilyen grafikus kártyát ki tudnak szolgálni. Ha a játékot magas szinten űzzük, 2, vagy több grafikus kártyát akarunk kiszolgálni, vagy komolyabb számítási feladatokat akarunk elvégeztetni a számítógéppel, akkor a Core i7 a javasolt."


Forrás: [link]


Már csak az a kérdés, hogy ár/érték arányban melyik lenne a legjobb választás.

2014. máj. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ!
2014. máj. 24. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ezt tudnám ajánlani : [link]

NAgyon jó kis i5-ös proci és egy nagyon jó videókártya a laptopokhoz képest a barátomnak ilyenje van.NAgyon jó photoshop-olni is tudsz majd vele . És a játszani is lehet majd vele High-on .

2014. máj. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!