Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem az informatikát?

Hogyan kezdjem az informatikát?

Figyelt kérdés

A kérdés még önmagában sok mindent nem árul el, ezèrt le is írom , hogy mire gondoltam...


Jövőre informatika iskolába szeretnék menni, ezért már most el szeretném kezdeni tanulni. Több dolog is lenne amit kérdeznék.


Pl.:


- Milyen iskolákat ajánlotok?


- Milyen nyelveket érdemes tanulni? Először, és hogy haladjak?


Ha valaki tud jó könyveket a tèmával kapcsolatban kérem írja le.


- Milyen irányba lenne érdemes tanulni?


- Miket kell megtanulnom, hogy nagyjából mindent tudjak amit kell.


Leginkább a programozásos része tetszik a dolognak. Már el is kezdtem az informatika alapjait.


Továbbá még érdekesnek tartom a Hardver részét is. Tehát még arra gondoltam, hogy terveznék is mondjuk alaplapot ( Szeretem a fizikát és az elektromosságtant is azon belül)


Gondolom értitek mit akarok tudni ezzel az egésszel.

Válaszokat előre is köszönöm. :)



2014. máj. 27. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

> Milyen iskolákat ajánlotok?

Milyen iskolát ajánljunk? Általánost, középsulit vagy fősulit/egyetemet? És milyen vonzáskörzetben (város)?


> Milyen nyelveket érdemes tanulni?

Angolt. Leginkább. Az "első programozási nyelvről" meg 500+ kérdés van itt a GYK-n. De a Python-t szokták egyébként első nyelvnek ajánlani.

2014. máj. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsi.


Lehetőleg Budapesten járnék iskolába és egyébként középiskolát keresek.


És egyébként azt is le tudnád írni, hogy miért pont a Python? Én még a Java-ban gondolkodtam ( Már el is kezdtem egy ideje) de azért rákerestem a Python-ra is.

2014. máj. 27. 20:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Talán azért szokták mondani a Python-t, mert könnyen/gyorsan lehet vele eredményre jutni. Én azért szoktam ajánlani, mert megtanít szép kódot írni (rákényszerít a behúzásokra). :)


De a Java-t is tanulhatod, folytathatod szerintem nyugodtan, ha már elkezdted és tetszik - később nagy hasznát fogod venni, elég keresett és népszerű nyelv.

2014. máj. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!