Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win7 telepítése! Hogyan...

Win7 telepítése! Hogyan kezdjem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Minap tönkre ment a laptopom. Pontosabban telement vírussal meg minden rajta volt már szal gondoltam elviszem egy laptop szervízbe, hogy rakják újra a windowst.

Ezzel még nem is lett volna probléma. Jójó eltelt egy nap... Hívnak, hogy mehetek a gépemért. Én futok szinte már nadrág nélkül úgy örülök... Hisz egy napot gép nélkül töltöttem XD No de! Haza megyek, bekapcsolom erre a monitor mérete 800x600-as. (Hozzáteszem eddig 1280x800-as volt. Nem tudom pontosan de ha jól tudom akkor 16-17 colos.) Szóval olyan nagyon szemrontó ez a méret. Oks gondolom magamba beállítom. Peeeesze. Legnagyobb méret amit betudok az az 1024x768-as! -.-" Megnézem a saját gépet avagy a számítógépet. Látom nincs is rajta új windows, minden adat megvan. Csak service pack 1et tett rá...

---------------------------------------------------------

No és most jönne a kérdésem fontosabb része. ÉN szeretném újra rakni a windowst! De életembe nem csináltam még. Szóval egy kis segítséget szeretnék kérni illetve egy leírást ha tudnátok adni. nCore-ról töltenék egy Win7-et és pendrive-ra tömöríteném. (Azt láttam, hogy egy progival kell most nem jut eszembe a neve. Ebbe is kéne segítség :/) És utána jönnének a fontosabb dolgok. Mit csináljak? Hova lépjek? Mit bootoljak? Ezekhez is nagyon buta vagyok. Illetve én az egész adatot törölni akarom és felrakni ugye újra a windowst 7-et üresen. (Mint ahogy eddig is van.. 2 meghajtó [C, D].) C-re tenném a windowst, D-re a filmeket, játékokat. Értitek gondolom a kérdésem.. :)

--------------------------------------------------------

Köszönöm szépen előre is a segítségeket. Ha nagy leszek meghálálom... :D



2013. júl. 17. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Megnézzük mi sül ki belőle :D
2013. júl. 17. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Pendrive-ról telepítesz? Akkor töltsd le ezt: [link] Ez egy direkt link, nem vírusos. Mondtad, hogy letöltesz Windows-t. Miután ezt feltelepítetted, tedd be a pendrive-ot, indítsd el a programot, válaszd az usb-t, tallózd be a Windows .iso fájlját, és felteszi. Időigényes és minden adatot töröl a pendrive-ról. Előtte, ha egy meghatároztott meghajtóra szeretnéd tenni a Windows-t, akkor a cél meghajtót nevezd át (pl.: ide telepíts), hogy véletlenül se keverd össze. Már telepítettem úgy Windows-t, valahogy be kell menni a bios-ba (Nem egységesen lehet belépni), majd a sorrendet (boot order) megváltoztatod, legcélszerűbb, ha a hdd-t leghátra viszed. Beteszed a pendrive-ot, újraindítasz(előtte mentesz!). Bejön a Windows telepítő. (ha itt hibaüzenetet kapsz(drivereket kér), akkor tedd át másik portra a pendrive-ot, és próbáld újra) A fenti kérdésed alapján úgy tűnik eléggé értsz a gépekhez, szóval itt csak annyit mondok, hogy a telepítő végigvezet. De telepítés közbeni első újraindításkor menj vissza a bios-ba, és a hdd-t tedd legelőre. A Drivereket valahonnan szerezd be (vagy CD-n volt a gép mellé, vagy a netről a gyártó honlapjáról kell letölteni, ha utóbbi, akkor még újratelepítés előtt töltsd le, és tedd pl. pendrive-ra (ne a telepítőre), vagy a D meghajtóra, mert amíg fel nem teszed, addig nem tudsz az internetre kapcsolódni, tehát nem tudod letölteni) a telepítés végeztével tedd fel a drivereket és tessék! Ha segítség kell, akkor szólj!
2013. júl. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen.. Ezek már megvannak, hogy pendrivera mivel teszem fel az isot stb. Én csak a biostól félek :s Hogy ott fogok megakadni mikor a BIOSba kell belépni. Vagy bootolni. Magyarán az elejétől. Foglalmam nincs, hogy fogom megoldani :/ De van itthon egy másik gép. Szal a drivereket onnan letudom tölteni. + Vannak CDk csak Vista kompatibilis. :D
2013. júl. 17. 15:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Először is: a Vista driverek jók Windows 7-hez is. A Bios azt hiszem esc vagy del segítségével kell belépni, amikor elinítod a gépet akkor kezd el nyomogatni (csak az egyiket, mert csak az egyik a jó).
2013. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gábor_79 ***** válasza:
Szerintem az illesztőprogramokat előre mentsd le amíg kéznél vannak: sok időt spórolsz magadnak, ha nem egyesével kell levadászni az összeset, pláne úgy, hogy nem is ismered az összeset. Meg problémás dolog az egész; utólag, a pontos, legjobb drivert megtalálni.
2013. júl. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gábor_79 ***** válasza:
2013. júl. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2013. júl. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!