Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mini DV kazettáról VHS kazettá...

Mini DV kazettáról VHS kazettára írás. Lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
Szeretném a Mini DV-n lévő felvételeimet egy 240 perces VHS kazettára menteni, mert több kis kazettát elhasználtam már, és úgy érzem kellenek majd még a jövőben (régi dolgokat jobban szeretem) és akkor meg nincs mire venni fel mert tele vannak. Hogyan lehet ezt megcsinálni?

2014. máj. 27. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
A Mini DV felvételeket kár VHS-re másolni, mert sokat romlik a minősége a felvételnek. PC-re kellene feltölteni. Asztali PC-n (ha nem túl régi) szokott lenni FireWire csatlakozó, azzal lehet a kamerához kötni. A file avi formátumú lesz és 1 órányi DV kb. 15 Gb. Az AVI-t aztán át lehet konvertálni (esetleg megvágni) mpg formátumra, így kb. 4 Gb méretű lehet egy óra videó és még így is sokkal jobb eredmény lesz mint a VHS.
2014. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni, csak semmi köze a számítástechnikához.


Tipp: kamera kimenetét a videofelvevő bemenetére kötni.

2014. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én is azt javasolom amit az első hozzászóló írt! ne vacakolj a vhs-el mert csak rontod a minőséget és arról később jól bedigitalizálni már jóval macersabb (tbc-s magnó+canopus vagy blackmagic digitalizáló, stb.. első része beszerezhetetlen második fele megfizethetetlen)

addig mentsd le jó minőségben míg még lehet!

2014. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!