Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kereshetnék pénzt?...

Hogyan kereshetnék pénzt? Sony Vegas, Photoshop, C#

Figyelt kérdés

16 éves srác vagyok és egész jól tolom a fent leírt három témakört (videóvágás, PS, C# programozás), viszont fogalmam sincs, hogy hol és hogyan hirdethetném meg ezt. Magyar megrendeléseket preferálnák inkább.


Ebben kérnék segítséget, mert sajnos tanácstalan vagyok.



2014. jún. 2. 17:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen freelance oldalon probalkozhatsz.
2014. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Referencia?
2014. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Referencia:


VIDEÓK:

- https://www.youtube.com/watch?v=UI3Z91Jeaw0

(ez egy földrajz szorgalmi, érezhető kis szaggatás a szövegúszásnál, de ez csak a 25i miatt van, tudom hogy 30-as progresszív van odaírva, de a vidi nem az)



- https://www.youtube.com/watch?v=viFyePaeiEs

(ennél nyilván jobb fénykardot is összehozok, de nem akartam túlzottan megerőltetni magam)


- https://www.youtube.com/watch?v=tdJU20QQBhg

(a minőség a felvételnél nem a csúcs, de rövidesen beszerzek egy FullHD kamerát)



PHOTOSHOP:

(itt nincs túl sok alkotásom, amit linkelhetnék, viszont anyum alkalmazott grafikusi vizsgamunkájának PS-es részét én csináltam, és maximumra értékelték:) ezeket persze be is scannelhetném, ha valakit tényleg érdekelne)


- [link]

(A csávó eredetileg nem a kartélyban állt, hanem egy alagsorban lett lefényképezve, és a fej sem eredeti, lecseréltem) (Az árnyékokhoz mit szóltok? :D )


- [link]



PROGRAMOZÁS:

- [link]

(egyebeket is tudok küldeni, de ez elég komplex szerintem. Aki nem ismerné a Visual Studiót és a forráskód sem érdekli, annak a program a következő: INISzekeszto/bin/Debug/INISzerkeszto.exe



Továbbá vállalnák rendszer (újra)telepítést, hardverekkel kapcsolatos dolgokat, hibakeresést, de ezeket csak személyesen

2014. jún. 2. 17:50
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok kötekedni (de tényleg, ne vedd úgy, hogy leminősíteni akarlak...), de a videóid olyanok, mint ha paint-ben lennének rajzolva és Winfos Movie Maker-ben összevágva (ezek a random gifek meg hát....).


Ami Photoshop-ot illeti, nem rossz (főleg az 1. kép), pl.: helyi cégeknek egyszerű hirdetéseket össze lehetne benne hozni.


Programozás terén meg (én is 16 vagyok, és én is kenem-vágom \jó ez túlzás :D\ a C#-ot, több mint 7 éve művelem) csak annyit, hogy ne INI szerkesztőkben gondolkodj :). Próbálj valami bonyolultabbat, pl.: valamiféle raktár kezelő program (szerver SQL-el, több munkaállomás és kézi adatgyűjtők persze csak emulálva..). Adatbázisok tényleg fontosak, szóval egy kis SQL tudás nem árt.

(Csak egy megjegyzés: "CheckForIllegalCrossThreadCalls = false;"-t ne nagyon használj, ugyanis megesik, hogy 2 szál összeakad és fagyás lesz a vége, használj Invoke-kot.)


Viszont a hardveres dolog nem rossz, környéken én is intézek dolgokat. Pl.: Router config (Androidos telók terjedésével sokan vesznek WiFi routert..), WinXP megszűnésével újratelepítések, stb...


Végül: Én is gondolkodtam hasonlókon, mint te, de szerintem 16 évesen nem nagyon adnának sehol munkát, mert nem tartanak megbízhatónak, érted azért, 16 évesen programozni, nem sokan hiszik el, de a többi témában nagyobb az esély...

2014. jún. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyesmikkel megpróbálkozhatsz (webes dolgok főleg), esetleg freelancer oldalakon érdemes körülnézni (csak ott nagy a verseny).

2014. jún. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
A videókra írt kritikádat nem nagyon értem, mi bajod a gifekkel? Meg ez a paintes rajzolás hogy jön ide, mi néz ki úgy?
2014. jún. 3. 17:42
 7/32 A kérdező kommentje:

Ez kicsit más

[link]

2014. jún. 3. 17:48
 8/32 anonim ***** válasza:

Csak annyi, hogy fogsz egy videót, aláraksz valami plazma effektet, fölé meg ezeket a mozgó gifeket és nem értem, hogy ebben mi a SonyVegas, ez csak egyszerű videó szerkesztés, ezt bármyilen (még gagyi) szerkesztőben meg lehet oldani...

A paintet meg a minőségre értettem, aztán olvastam, hogy egy fullHD kamera beszerzése folyamatban van, szóval sorry.

2014. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de sehogy. Rengeteg mára már túl sok a programozó, de ez minden ilyen vagy ehhez hasonló témára érvényes. Nagyon nagyot kell felmutatnod hogy egyáltalán értékelve legyen, mert ez így még tömeg sőt még gyenge is. Ahogyan elnézem. Ahhoz meg hogy rendelésre méltó legyen kéne még dolgoznod legalább magas szinten ha még nem is egy közepes szinten vágni a felsoroltakat, mert ne várd hogy a megrendelés egy txt megnyitó, vagy bármi ehhez hasonló egyszerű kódnyelvű f s. Összegezve szép és jó, de igen gyenge főleg kiindulva azokból amiket megosztottál.
2014. jún. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

off: (életrajzíráskor figyelj azért oda: vállalnÁk -> vállalnÉk!)


Hmm.. a 3 témakörből az első kettőben én is érintett vagyok, tehát tapasztalatból mondom, hogy ez a túlzott csicsa nem tetszik az embereknek. Vegas helyett én AE-t és PP-t használok, de eredményt tekintve lényegtelen. A hangsúly azon van, hogy nem az effectek sokaságát kell megmutatni (bárki drag-n-droppal csinálhat ilyet).

Először is kell minőségi nyersanyag. Itt nem feltétlen a fullhd kamerára és puskamikrofonokra gondolok (bár a hang tényleg lehetne érthetőbb) hanem olyan kameraállásokra amikből érdekesebb a látvány. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a kamerakép álló helyzetben ne remegjen, hacsak nem szándékosan szeretnél ezzel drámai hangulatot kelteni a jelenetnek. De ez mondjuk már egy másik téma, csak ide köthető...

Tehát ha van jó nyersanyagod, akkor kezdhetsz el ténylegesen dolgozni. A vágás (egyik) lényege, hogy az eredmény lekösse a nézőt. Ha nincs "rendező", akkor a munkád a te gondolataidat fogja tükrözni, tehát egy videóval magadat is bemutatod és legfőbbképpen, hogy mennyire tudod felkelteni mások érdeklődését. Fontos, hogy legyen egy stílusod és ez látszódjon a munkáidon is. De mégegyszer mondom, ezt ne effektek sokaságával mutasd meg, mert a giccs kevés embernek tetszik. Ha profik közé szeretnél egyszer kerülni, akkor letisztult (látszólag) egyszerű stílusban készíts mindent. A vágási képességeidet remekül megmutathatod egy videoklipp esetén, hogy hogyan tudsz zenére vágni, vagy a külön felvett hangot mennyire tudod a jelenetekhez igazítani, illetve mennyire tudod a klippel átadni a zene hangulatát és mondanivalóját. Abból, hogy a klipp a zenével együtt milyen érzéseket kelt az emberben sok kiderülne. Másik referenciának egy iskolai műsort is bemutathatsz pl többkamerás felvétel összevágásával. Ha egy megnyitó beszédet végignézve nem alszik el az ember a videó közben akkor jó munkát végeztél!

Amúgy a PS-ből az első egész jó. Ha kifejezetten ehhez készült a kép (a rajta lévő emberről) akkor arra talán még érdemes odafigyelni, hogy honnan érkezzen a fény. Ha csak egy szimpla kép volt, akkor persze jó így is.


Mindenesetre sok sikert a további fejlődéshez!

(Egyébként nem könnyű munkát kapni ezen a területen, amíg nincs olyan munkád amitől bárki hanyattvágná magát kétszer, addig max kapcsolatok útján fut be 1-2. Nekem is ez a bajom. Mindig van hova fejlődni és amíg a profikat utol nem éri az ember, addig több lesz az ingyen meló (vagy filléres), mint a valóban fizetős.)

De csinálni kell folyamatosan... itt tényleg igaz, hogy gyakorlat teszi a mestert. És mindig figyelj az emberek reakciójára. Olyan munkát sose fogsz készíteni ami mindenkinek tetszeni fog, a lényeg mindig a célközönség megnyerése.

2014. jún. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!