Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kereshetnék pénzt?...

Hogyan kereshetnék pénzt? Sony Vegas, Photoshop, C#

Figyelt kérdés

16 éves srác vagyok és egész jól tolom a fent leírt három témakört (videóvágás, PS, C# programozás), viszont fogalmam sincs, hogy hol és hogyan hirdethetném meg ezt. Magyar megrendeléseket preferálnák inkább.


Ebben kérnék segítséget, mert sajnos tanácstalan vagyok.



2014. jún. 2. 17:13
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Ez volt az ötlet, nem tudom honnan veszed, h nem textúrázott. Sugárkövetéses tükröződések 1 "pattanáson" keresztül. Ez is egy Phong textúra, ha érdekel, nem alapbeállításain, de m1.
2014. szept. 18. 23:25
 22/32 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy a szorgalmad meglenne hozzá. Ami hiányzik az az inspiráció szerintem. Bár mindig újat kell alkotni és bele kell tenni egy kicsit magadból is, de az emberek valamennyire elvárják, hogy a design kövesse az aktuális trendeket. (És most mielőtt valaki ezen felháborodna, akkor gondoljuk csak végig, hogy mennyire lenne sikere egy '90-es évekbeli reklámnak: https://www.youtube.com/watch?v=uh1Uf0X21mc ) Vagy a másik lehetőség, hogy előveszed a retro-t mert abból most divatot csináltak, de azt is ízlésesen és látványosan kell tálalni. Amúgy maya-s referenciának én inkább ilyesmit ajánlanék: https://www.youtube.com/watch?v=Lbn5Vlv6o6E Ez már referenciának szolgálna (bár nem mondom, hogy ez tökéletes munka ami a videón van, de egy laikusnak biztos megfelelne). Vannak önálló ötleteim is: pl egy valódi híd (mondjuk pesti) leszakadása. Amolyan katasztrófafilm jelleggel. Ilyen még nincs és nem is készült itt. Vagy utópisztikus látványt tervezni a köztereknek. (ezen kívül is vannak még ötleteim amik ettől eredetibbek és jobbak, viszont nem írom le mert van amit én szeretnék megvalósítani :) )
2014. szept. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Sőt, próbálkozhatsz a rövidfilmekkel is: https://www.youtube.com/watch?v=BCC7rFxo6QA

PS kell a textúrákhoz, vegas a vágáshoz, maya az animáláshoz.

2014. szept. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"Ez volt az ötlet, nem tudom honnan veszed, h nem textúrázott. Sugárkövetéses tükröződések 1 "pattanáson" keresztül. Ez is egy Phong textúra, ha érdekel, nem alapbeállításain, de m1."


Figyu, én segíteni próbálok, de nehéz, ha csak azt látom, hogy a megszerzett ismeretekkel annyi a célod, hogy felvágj, ráadásul tévesen. Mivel a phong nem textúra, hanem material, az alapbeállításról meg annyit, hogy ha jól emlékszem kb. a második lehetőség a lambert után, ami pedig alapbeállítás. Látod, ez a probléma, semmi másra nem reagáltál, csak kiszúrtál egy kis részt a hozzászólásomból, amit menekülőútnak véltél. Pont erről beszéltem, hogy így garantálod magadnak a sikertelenséget, és megvonod magadtól a fejlődés lehetőséget.

2014. szept. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
2014. szept. 25. 21:28
 26/32 A kérdező kommentje:
A kamera minőségétől tekintsetek el, tudom...
2014. szept. 25. 21:29
 27/32 anonim ***** válasza:
Mit lehetne erről mondani? Tök aranyos, marha jó a közösségépítés szempontjából, és nyilván az iskola is örül a promóciós anyagnak, szakmai szempontból viszont ez továbbra sem értékelhető. Nem azért, mert rossz a kamera minősége, az a legkisebb gond. Egyszerűen egy olyan mozzanat sincs benne, ami egy hajszálnyit is túlmutatna a teljesen amatőr szinten, így nincs is értelme kritizálni, mert minden egyes snitt rossz. Elkezdhetném a legalapvetőbb szintről magyarázni a dolgokat, de nincs értelme, mert igazából ennek a folyamatát hívják tanulásnak, és ennek az internet korában nagyon könnyen eleget lehet tenni. A vizuális igényesség kicsit más dolog (azok a betűtípusok még most is égetik a szememet), de sok tanulás mellett ennek a hiánya is pótlódik jó eséllyel.
2014. szept. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Én azért megpróbálkozom az értékelésével: a feliratok továbbra is ízléstelenek. Sokkal ötletesebb lett volna, ha az iskola erősségei nem ilyen "paint"-es stílusban beugranak, hanem a térben (akár a folyosón) megjelennek és azon ugrál át a szereplő nem valami padon, aminek nincs sok értelme. Így lenne egy átvitt értelme is, hogy "megugorható a szint". Na jó félre a rossz szóviccekkel. Ezen felül komoly technikai hibák is vannak: tojásfejű emberek (16:9->4:3-ban); elszíneződött felvételek (oké, kamera hibája... na de mire való az utómunka?) és még sorolhatnám!
2014. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
megnyugtatlak, nincs "16:9->4:3-ban"
2014. szept. 26. 19:26
 30/32 anonim ***** válasza:

"Úgy látom, hogy a szorgalmad meglenne hozzá. Ami hiányzik az az inspiráció szerintem. "

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy mivel megvannak az eszközei hozzá, ezért megvan a motivációja, de hiányzik hozzá a stílusérzéke, nincsenek meg benne azok a sémák, amit egy szakavatott grafikus a magáénak tudhat. Majd persze idővel ez kialakul, de a jelenlegi referenciák - már bocsánat, de - sajnos kevéskék.


Vegyük például a "Héphaisztosz Kovácsműhely"-es plakátot, mert ezen virtuális cég anyagán keresztül bemutatható, hogy mi hiányzik a referenciaként bemutatni kívánt produktumokból:

* Nincs a cégnek logója, ami egyedileg azonosítani tudná a vállalatot, utalva annak tevékenységére.


Ámbár kapunk egy hatalmas cégnevet, de annak reneszánsz betűtípusa nincs összefüggésben annak tartalmával (se az ókori görög istenséggel, se a páncélkovácsolással - ez utóbbira az alatta található kép utal).


Mondjuk a logó lehetne egy pajzs, amiben szerepel egy üllő és egy kalapács (illetve más kovácsszerszámok vagy a tűz istenségére asszociálva egy lángnyelv) stilizált alakja; vagy egy maszkulin figura kezében a kalapáccsal (mint az 1919. május 1. plakáton).


* "Modelleink" - nem inkább elégedett ügyfeleink? Vagy referenciáink?


* Az egész zsúfolt, az alsó Courier betűtípussal írt szövegek (3 féle színnel! Micsoda nyomdai költségei lesznek!) olvashatatlanok, mert beleolvadnak a háttérbe.


* Nekem valahogy hiányzik, hogy milyen termékei vannak ennek a cégnek. Lehetne a plakát informatívabb.

Illetve több információt adhatna az elérhetőségek kapcsán: legalább egy telefonszám (ami a videóban megjelenik).


Képzeljük el a szuperhőst: aki ott áll a plakát előtt: - Jó, jó 11 Akhilleusz is ezt ajánlja, de mit? Bronzszobrot öntenek a tiszteletemre? Meg hol tudom őket elérni? Internet? Arra nekem nincs időm - le kell zúznom a gonoszt! ;)

2014. szept. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!