Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » TP-Link WDS összeköttetés....

TP-Link WDS összeköttetés. Miért áll le pár óra után a kommunikáció?

Figyelt kérdés

Egy gyenge fél nap után megszűnik a két router között minden kommunikáció. Van, hogy hamarabb, van, hogy később. Se internet, se a megosztott USB és nyomtató nem látszik.

A slave eszközt elérem, ha indítok rajta egy szoftveres reboot-ot, minden gyönyörűen működik újra. Hogy lehetne elérni, hogy ne kelljen szórakozni vele, hanem menjen mindig.

A két eszköz, WR842ND (Master) és WR741ND (Salve).


2014. jún. 4. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
A második router-t hogy kötötted rá az elsőre? Ugye LAN-LAN porton keresztül és kikapcsoltad a másodlagoson a DHCP-t? Mert fontos, hogy a második Switch-ként működjön tovább (tehát ne osszon IP-t), különben egy alhálózat jönne létre, ami ha nincs jól konfigurálva akkor folyton összeomlik az egész hálózat (IP ütközés stb.).
2014. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak egy DHCP aktív, a Master eszközön. Nem is működött úgy, ha mindkettő osztott IP-t.
2014. jún. 4. 15:05
 3/10 anonim ***** válasza:

És akkor a másik teljesen switchként üzemel igaz? Tehát a kezelő felületet se éred el? LAN-LAN a kapcsolat? Mert úgy kell működnie.

Meg persze előtte fontos, mert lehet hogy a DHCP beállításoknál átjárónak meg kell adni az első router IP-jét, illetve vigyázni kell először, hogy a második router LAN IP-je véletlenül se egyezzen az elsővel, hanem alhálózati legyen, persze csak addig míg elvégzed a beállításokat és kikapcsolod a DHCP-t, utána már mindegy, mivel switchként működik.

2014. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mit értesz a LAN-LAN kapcsolat alatt?

A kezelőfelületét elérem, gond nélkül, switch-ként is működik, mert a két vezetékkel rákötött PC kommunikál egymással. A wireless része is megy, mert csatlakozni tudok hozzá, de IP-t ilyenkor már nem oszt.


Így állítottam be:

-a DHCP a 192.168.2.100-tól oszt címeket.

-Master IP: 192.168.2.1

-Slave IP: 192.168.2.2


Fix IP-s készülék sincs a rendszerben, hogy az kavarjon be.

2014. jún. 4. 15:21
 5/10 anonim ***** válasza:

A LAN-LAN kapcsolat alatt azt értem, hogy az első router LAN portjára kell rákötnöd a második routert szintén a LAN portján.

Tehát a másodlagos routernek nem a WAN portjába dugod be master routerből jövő kábelt.


A baj meg az, hogy a router LAN IP-jének nem lenne szabad benne lennie abban a tartományban, amit ő kezel.

Tehát jó lenne, ha a routerek IP-je pl 192.168.0.1 és 192.168.0.2 vagy ilyesmi lenne és nem lenne benne a DHCP tartományban (a másodiké benne lehet, de az se ajánlott, mivel úgyse fog kapni IP-t).

2014. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az hogy meg van-e fix IP-s készülék a hálózatban, az nem gond. Nekem is minden gép le van fixálva a DHPC beállításoknál, hogy véletlen se lehessen rácsatlakozni idegen eszköznek. Egyébként nálam is él ez a router kapcsolat, pedig itt 3 router és 2 switch alkotja a hálózatot.
2014. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Vezeték nélküli összeköttetésben vannak.

Nem teljesen értem az IP-s részt, olyan lehetőség nincs, hogy a router IP-je 192.168.1.1, a DHCP pedig (a most is használt) 192.168.2.100-tól az címeket. Csak a 192.168.2-s hálózatból tudok a routernek IP-t beállítani.

2014. jún. 4. 16:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehát akkor WDS-t használsz igaz? Miért nem ezzel kezdted?


Egyébként először a Network-LAN beállításnál kell átírni az IP címet 192.168.0.1-re és onnantól kezdve lehet más tartományt is beállítani a DHCP-ben, tehát a kezdési IP tartomány bővül a 192.168.2.0 alatti IP tartományra is, persze megmaradhat a jelenlegi is, tökm1.

2014. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha WDS-t használsz, akkor inkább nem írom le mit kell, hanem itt vagy egy részletes leírás:

[link]

2014. jún. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy én voltam a vak bocsi :D De a hálózatos részt (DHCP) mindenféleképpen csináld meg :DD Látszik a fáradtság :D
2014. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!