Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windows állandóan magától...

A Windows állandóan magától átrendezi az ikonokat az asztalon amikor felélesztem a készenlétből?

Figyelt kérdés
Nincs bekapcsolva az automatikus elrendezés és a név, méret, elemtípus vagy módosítás dátuma szerinti elrendezés sincs bekapcsolva. Mitől rendezi át saját magától véletlenszerűen az ikonokat mégis?

#Windows #készenlét #hiba #ikon #átrendezés #automatikus elrendezés
2014. jún. 4. 15:33
 1/10 Lajos54 ***** válasza:

Általában főleg akkor szokta tisztességesen átrendezni az asztalt, ha felbontás-váltás volt. Például egy játék, vagy hasonló program használata esetén.

Én sokszor váltok felbontást, például kipróbálni egy szerkesztés alatt lévő weblapot, hogy néz ki más felbontással.

Eleinte dühített eléggé, hogy széjjeldobta a megszokott módon elrendezett ikonjaimat, aztán találtam (több) olyan segédprogramot, ami segít a visszarendezésben. Ilyen például a "Save Desktop Icon Layout". Beépül a Sajátgép-be, egyetlen gombnyomással elmenti a pillanatnyi állapotot, majd szintén egy gombnyomással visszarandezi a mentett állapotot.

2014. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lajos54 ***** válasza:
Ez kimaradt: innét letöltheted: [link]
2014. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, de nem hiszem, hogy felbontásváltás okozná a problémát mert nem használok olyan programot mely felbontást váltana és volt olyan is, hogy például csak a chrome-ot nyitottam meg és utána is átrendezte. Viszont az okozhatja, hogy rá van a gépre csatlakoztatva még egy plusz monitor és kiterjesztett módban használom?
2014. jún. 5. 19:14
 4/10 Lajos54 ***** válasza:

Elképzekhető, bár eddig még nem találkoztam ilyennel, illetve ritkán használok ilyen felállást. Akkor is inkább úgy, hogy a "második" monitor egy projektor. Annál viszont fordult már elő hasonló, olyan esetben, amikor PowerPointból "Előadói mód" volt használva. Ilyenkor nem ugyanaz jelenik meg a két képen: a projektor csak a prezentációt vetíti ki, míg a számítógép (laptop) képernyőjén látható az előző és a következő dia, illetve a megjegyzések is. Tehát nem ugyanaz a két képernyő. Ebből az üzemmódból való kilépésnél szokta átrendezni az asztali ikonokat.

Ki kellene próbálni úgy, hogy csak a gép saját monitorja legyen, vajon akkor mi történik. Ha úgy jó, akkor a két monitoros üzemmód okozza. Akkor viszont megoldás lehet a korábban linkelt program, azzal egy kattintással visszarendeződnek az ikonok az elmentett állapotba.

2014. jún. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mostanában már nem rendezi át őket nem tudom pontosan mi volt a baj de megoldódott.
2014. jún. 13. 20:12
 6/10 A kérdező kommentje:
És még egyszer köszönöm szépen a segítséget.
2014. jún. 13. 20:12
 7/10 Lajos54 ***** válasza:
:)
2014. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nekem átrendezi, és mindig csak a word dokumentumokat teszi más helyre. Általában a jobb oldalról a balra. Idegesítő
2017. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lajos54 ***** válasza:
Ebben az esetben érdemes lenne megnézni az asztal beállításait. Valahol esetleg ott lehet az ok.
2017. ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
hogyan kell az asztalt beállításait megnézni?
2017. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!