Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes lézernyomtatót venni?

Érdemes lézernyomtatót venni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek a számítástechnikához, ezért kérlek segítsetek!


Most van egy tintasugaras nyomtatóm, de kb. kéthavonta kifogy a tinta és újat kell vennem. Viszont ez így nagyon drága. Érdemes lenne inkább egy lézernyomtatót venni? Miben másabb a tintasugarasnál? Utána olvastam pár helyen de nem derült ki minden egyértelműen. Abba is kell venni "patronokat" ha elfogy? (Csak fekete-fehérről lenne szó!)


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. jún. 6. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a lézer nyomtatókba por van igaz drága de nem szárad be ha pedig halványon nyomtatna akkor csak ki kell venni és megrázni picit

vannak cégek akik töltéssel is foglalkoznak

2014. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát úgy látom ezek az ún. tonerek is elég drágák, bár hosszú életűek, de ahhoz kéne vennem egy kb. 20 ezres lézernyomtatót és egy 15 ezres tonert. így mégiscsak jobban megéri a tintasugaras nyomtató.

De azért köszönöm a segítséget, ment a zöld kéz! :)

2014. jún. 6. 19:54
 3/4 karesz01 ***** válasza:

Egy nyomtatónál nem mindegy milyen .

(tintasugaras,Lézer)

Ahogy az se mekkora a patron súlya és a benne lévő festék mennyisége .

Különböző patronok vannak forgalomba , de több nyomtató is használhatja ugyanazon patront .

Ahogy a patronok ára se mindegy hiszen minél többször kell megvenni annál rosszabb .


A nyomtatókhoz kezdő készletként adott patronok minden esetben eredeti gyártásúak és ,

amikor megnézed a felszereltségét a nyomtatónak kis névjegykártyát is kapsz , mi a kódja patronnak .

Ha nem tudnád mit kell venni , akkor a boltban ezt a kis kártya használatával ,

az eladó pontosan tudni fogja mi kell neked .


A patronok között vannak (után tölthető) és (nem után tölthetőek) is .

A patronokat amennyiben után tölthető 2 módon lehet tölteni .

Ahol hirdetik nagy betűkkel hogy patrontöltést vállalnak ,

vagy te magad töltöd fel otthon .


Amikor egy patron kifogy , felkeresel egy ilyen töltő helyet és ott pontosan előre közlik mennyi lesz az utántöltés .

Az utántöltő helyen meg is nézik , hogy érdemes-e feltölteni vagy sem .

(A beszáradt festék patronokat nem töltik fel)

(esetleg megpróbálhatják kitisztítani és akkor feltöltik)


Vannak forgalomban utántöltő festék szettek melyik segítségével otthon is elvégezhető a patron utántöltése .


---

"Most van egy tintasugaras nyomtatóm,"

nekem is az van


"de kb. kéthavonta kifogy a tinta"

Mázlista , nekem 2 hetente fogynak ki


"kifogy a tinta és újat kell vennem"

A helyedben egy töltőhelyen megkérdezném után tölthető-e a patron .

Ha igen az új patron vétele a továbbiakban felesleges és pénzrabló lesz .

Azonnal feltöltetném a helyszínen a patront ,

és megnézném mennyibe is került a patron utántöltése és mennyi egy új .


Több éve használom ugyanazt a nyomtatót és az alapban hozzá adott patronokkal .


Ha a patronomat meg kéne vennem most , eredeti gyári és után tölthető , akkor 10000FT-ba kerülne .

(pontosan azt amit kezdő készletként kaptam a nyomtatóhoz)


A patron utántöltése minden esetben (tele szintre) töltéssel 3500FT-ba kerül .

Ha itthon töltöm én magam akkor 2500FT-ra jön ki .

2014. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért kéthavonta fogy el, mert nem nyomtatok nagyon sokat. Két-kétféle tintapatron jó a nyomtatómba. A fekete 8 ml-s 4000 (azt írja, hogy kb. 180 oldalt nyomtat, de valójában 100-120 oldalt, a fekete xxl-es kiszerelés pedig 6500 és azt írja, hogy 600 oldalt nyomtat, ezt még nem próbáltam. Ehhez még számoljunk hozzá 1000 forint kiszállítást, mert a lakóhelyemen sehol sem kapható. Egyébként ezeket a patronokat nem lehet utántölteni, ezért kénytelen vagyok megrendelni ezeket a drága patronokat (igen nekem ez is drága, mert nem vagyok tele pénzzel).

Egyébként köszönöm a valaszt! :)

2014. jún. 7. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!