Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kékhalálozik a gép játék...

Kékhalálozik a gép játék közben: atikmpag. Sys. Folyamatosan ezt írja ki kék halálnál hogyan lehet a problémát megoldani?

Figyelt kérdés

Előzmények:

Asus M4A88T-V Evo/USB3

2*2 és 2*4GB RAM.

Asus Radeon HD7770 DCT GDDR5 1GB

SSD 120GB Samsung 840 EVO

3*250GB Samsung HDD

FSP Hexa 550W táp


A bajról már több fórumon is olvastam inkább kevesebb sikerrel. Nagyon idegesítő, és nem tudom hogy mire gyanakodjak, VGA, vagy HDD, vagy RAM, vagy mire. A RAM-okat egytől egyik támogatja mind az alaplap mind a CPU. A tápnak elégnek kéne lennie. Köszönöm a segítséget.



2014. jún. 11. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Stressztesztelj. VGA RAM és CPU-t, ráguglizol mindegyikre, pl 'ram stresstest' és tölts le hozzá progit, időbe telik de azzal kiderül melyik a hibás.
2014. jún. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A VGA RAM azt külön értettem persze, nem a vga ramjára gondoltam. :P
2014. jún. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Írd ki a hiba pontos paramétereit, az alapján többet lehetne mondani. Megtalálod az eseménynaplóban, vagy megnézheted a Bluescreenview nevű programmal.
2014. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm, este jelentkezek. Olvasgadtam már én mindent, és nagyon sokan szenvednek ettől a problémától, és mindenki az ATI HD6000 és 7000-es szériával kapcsolatban panaszkodik. Valaki azt mondja hogy bios frissítés, na most az én alaplapomhoz a legutóbbi bios 4 éves és az a legújabb, a 1307-es. Valaki SSD-re gondol, valaki VGA-ra vagy annak a driverére, foggalmam sincs. Na az éjszaka megnézegetem részletesen a stressztesztet, és kiteszem a Bluescreenviewer-nek is a képét.
2014. jún. 11. 10:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Annyira emlékszem még hogy BCCode: 116
2014. jún. 11. 10:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Az egy "sima" VIDEO_TDR_ERROR, aminek a leggyakoribb oka a túlmelegedés, vagy ha túl van húzva a kártya.
2014. jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát a VGA túlhúzásnak a közelében nem járok, inkább ha lehet a GPUtweak-en 1120Mhz-ről le veszem 940-1020Mhz-re, és a kékhalál oka az atikmpag. Sys-ben rejőzik, a VGA hőmérséklete pedig teljes terhelésnél 60-65C° között mozog. Messze elmarad a max hőbírástól.
2014. jún. 11. 11:13
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a kép linkje. Teljesen ugyan ezt írja ki kékhalálnál.

2014. jún. 11. 12:58
 9/10 A kérdező kommentje:
90% hogy driver probléma volt az oka, most úgy látszik megszűnt. Sem a memória teszt nem írt ki hibát, se semmilyen más tesztprogram, miután boroltváltam a catalyst-et és újat tettem fel. Emellett szétkaptam a gépet apró darabokra, majd cseréltem a CPU és GPU pasztáját is újra. A Watch Dogs-al sikerült több mint 5 órán át terhelni a gépet, nem volt baja, nem akadt, és a hőmérsékletek is normálok voltak, úgy hogy az atikmpag.Sys az inkább driver problémára utal mint másra.
2014. jún. 13. 09:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Jah, az maga a driver tudtommal, még jó h eddig senki se írta ezt le :D (én is benéztem ugyan).
2014. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!