Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Külső HDD folytonos adattároló...

Külső HDD folytonos adattárolónak? Elegem van már a DVD írásokból, ráadásul a lemezek, komolyabb fizikai igénynek vannak kitéve, nem bírják sokáig, max.10 évig, gondoltam átállok külső HDD-re.

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy mennyire biztonságosabb külső merevlemezen tárolni olyan adatokat, amik szinte pótolhatatlanok? Egy 2 TB-os HDD nekem elég lenne legalább 7-8 évre, vagy talán még akkor sem telne be teljesen. De mennyire biztonságosabb ez a DVD vagy a blue-ray lemezeknél? Van egy seagate HDD-m, ami már 11 éve pörög napi 15-18 órákat és semmi probléma nem volt még vele, a teljesítménye is 100%-os, így talán praktikusabbnak látom egy külső HDD használatát adattárolásra, amit heti max. 2* kapcsolnék be pár percre, de még akkor sem vagyok benne teljesen biztos. Mi van, ha véletlen törlődik valami, vagy más probléma adódik, mert ugye egy HDD nem írásvédett?!
2014. jún. 13. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy maxell 500gb s van jol megy szeribtem 33c fokos mindig és filmet is tökéletesen tudon nézni (8 éves) nekem adatok nem vesznek.
2014. jún. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

inkább hdd... én is arra gyűjtök most, mert szó szerint feltolták a vérnyomásom a dvd-lemezeim, ugyan is a 3-4 éves lemezek fogták magukat és olvashatatlanná váltak, mikor betettem őket teljesen üresnek mutatta a gép, vagy annak ellenére hogy 100%-osan karcmentes volt nem tudta felmásolni a gép róla a fájlokat meg volt olyan lemezem hogy csak akkor tudtam elérni a rajta lévő tartalmat ha elindítottam a nero-t...


bár én úgy tervezem hogy ami olyan azt a gépen is rajtahagyom, meg a külső hdd-n is.. a biztonság kedvéért, meg persze több mindent ráteszek, és csak akkor veszem majd elő ha kell, szóval nem úgy hogy bekötöm és rajtahagyom a gépen mint ha belső lenne... szóval ha nem kell éppen akkor feleslegesen ne menjen...

2014. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5 éve nem írok DVD-t

már a megjelenésekor halott dolog volt

most hogy már alacsonyak a HDD árak

jobban és tartósabb (10000év) a rajtuk való adattárolás

megoldás :

nagy kapacitásu HDD-k (~2TB) beruházás

majd az idő multával követni a fejlődésüket

a még nagyobb kapacitás fügvényében

2014. jún. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok

és persze normálisan használni a HDD-t

és akkor sokáig jó lesz

majd pár év elteltével

nagyobbak vétele adat-->át (2TB->4TB)

rlgi elad

és örül

2014. jún. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!