Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A procim bios-ból szeretném...

Sallai Ádám kérdése:

A procim bios-ból szeretném húzni de sajnos nem engedi azt írja ki hogy system now not safe mod pliese recalibrate cpu frequency nem szeretnék sokat huzni rajt max 100-200 mhz-t hogy egy kicsit jobb legyen a teljesítménye hogyan tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés
processor amd athlon 64 x2 dual core 2000ghz

2014. jún. 16. 00:43
 1/6 csacsi2 ***** válasza:

Nem minden gép engedi az overclock -ot!

Alaplap függő, lehet nem alkalmas a húzásra (Hypertransport korlátozás). Esetleg elavult a bios-od, lassú a memória vagy kevés a táp, túlmelegszik... Bármit is teszel nem éri meg. BIOS frissítés magával hordozza az esetleges alaplapcserét. Amennyiben lassú a RAM akkor teljesen feleslegesen húzod. 200MHz -ért nem éri meg.

Ez egyfajta biztonsági védelem. Lehet csak nem a gyári órajelekkel próbálkozol, vagy a szorzót állítod nem az órajelet, így sokkal magasabb értéket adsz neki. Magasabb órajelhez magasabb feszültség is kell = túlmelegedés, táp elfogyás...


Javaslom hagyd úgy ahogy van, csak veszítesz vele. Ez a hibaüzenet azért van mert nem tud azon az értéken üzemelni amit beállítasz (eszközök, alaplap korlátozás). A húzás nem csak a processzor órajeléből áll! Minden eszközt, beállítást bele kell számolni és nem mindegyik húzható. Gondoskodni kell + Erős tápról,hűtésről és hogy az eszközök (cpu/RAM) sebessége megfelelő legyen a megnövelt teljesítményhez. A másik a memoriabusz sebessége, ahhoz hogy a RAM követni tudja a CPU megnövekedett frekvenciáját, az alaplap kisebb értéket állít be , így amit ott nyernél azt el is veszíted a ramoknál. Eleve a memória időzítést instabilitásnál magasabbra kell venni (CL - késleltetés)hogy stabil maradjon. (DRAM/FSB arány)Összegezve sok minden befolyásolja, ellenben sok is benne a veszély és pontosan kell tudni az eszközök adatait, ennek ellenére sincs 2 egyforma (ugyanolyan) eszköz ezért nem árt, ha szakértő végzi.


Csak árthatsz vele (élettartam csökkenés, vagy tönkre is mehet a gép)és jelentős teljesítményjavulást nem tapasztalnál! Egy rosszul beállított, nem karbantartott oprendszer nagyobb lassulást eredményez mint bármilyen húzás a gépen, ezért inkább az oprendszer finomhangolását, karbantartását javaslom.

2014. jún. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ akkor nem piszkálom esetleg milyen beállításokkal kalibrálásokkal tudom a rendszert gyorsabbá tenni
2014. jún. 16. 13:46
 3/6 A kérdező kommentje:
Az zavar egyébként hogy az Assasins creed iv című játékkal játszom és új vidikarit vásároltam a régi egy 512mb-os geforce 7900gs volt és azzal a ríva tuner nevű progival a texture síze megabite állítási lehetőségnél adtam neki 512 mb-ot azután nagyon szépen futott a játék sajnos az a videokártya megsérült a gép szállítása közben és vásároltam egy nvidia geforce 210 es ddr 3 mas 1gb-os vidi karit az előző 512-es ddr 2 es volt és azóta akad a játék nem vészesen de azért zavaró probáltam a gyári cd-jén lévő oc guru programmal kicsit huzni de nem sokat segített egy szaküzletben mondták hogy a processzorom miatt van ez én nem értek anyira a gépekhez használni tudom de semmi egyébb ha valami megoldás létezne kérlek írjátok meg egyébként sajna az uj karit nem ismeri fel a ríva így sajna nem tudok texture mb-t adni hátha azzal segítenék ezen is
2014. jún. 16. 13:54
 4/6 A kérdező kommentje:

a gépem pontos adatai vidi kari a kommentben art Geforce 210 ddr3 1gb


proci amd athlon 64 x2 dual 200ghz


ram 5 gb


alaplap cpu-z vel néztem !!


Biostar group


N520D-A2


chpiset Nvidia nforce 520


bios


phoenix technologies LTD


6.00 pg


Date : 11/13/2007

2014. jún. 16. 13:59
 5/6 csacsi2 ***** válasza:

Ezzel nézd meg az adatokat:

[link]

végezz vele stabilitás teszteket (CPU,GPU,RAM,HDD...)

amennyiben a VGA a probléma (kompatibilitás) Végképp ne húzd a gépet!

[link]

Amit nézz meg a biosban az a "Aperture Size" lehetséges, hogy az értéke alapon 64MB ami kevés. Állítsd vagyis a lehető legnagyobbra!


gondolom az előző videokártya driver normálisan le lett vakarva és az új kártyához való driver feltéve?! Szedd le és tedd újra a videokártya driver-t!


Az a baj az ilyen tuning programokkal, hogy beállítják, de utána a bejegyzéseket nem "változtatják vissza" Ami jó volt az előző VGA -hoz az lehet most nem jó az új kártyával és a hibás rgistry bejegyzések miatt rossz most! Amúgy minden nagyobb hardverváltozás (csere) után érdemes az oprendszert újratenni! Windows nem kezeli rugalmasan az ilyesmit! Mielőtt nekilátnál az olyan műveleteknek (ami amúgy azonnali garanciavesztést jelent) amik teljesítményt növelnek és nem gyári beállítások, tedd újra az oprendszert, friss driver-ekkel!


Egy Hardver cserénél figyelembe kell azt is venni, hogy egy erősebb eszköznek nagyobb az áramfelvétele, így a tápot is erősíteni kell, azaz új erősebb táp kell és ugyan ezen okból kifolyólag jobban is melegszik! Erősebb hűtés kell neki. Lehet rosszul rakták össze, vagy csak ráférne a pasztázás! Minden esetre AIDA64 -el végezz stabilitástesztet és figyeld a feszültség és hőmérséklet értékeket, Aperture size -t vedd magasabbra a biosban, ellenőrizd a drivereket (futtatásba: devmgmt.msc), nézd az eseménynaplót a hibákat kutatva!


...de szerintem a végső megoldás az operációs rendszer újratelepítése lesz, így a tisztességes!

2014. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget mindenképp megprobálom amit írtál
2014. jún. 16. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!