Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Olyat lehet kérni a fénymásoló...

Olyat lehet kérni a fénymásolóban, hogy beszkenneljenek egy könyvet és utána csak a JPG fájlokat kérem el, nem kell kinyomtatni?

Figyelt kérdés
Ha ott nem, hol lehet? Nyilván valamennyi pénzért, de olcsóbban, mintha ki is nyomtatnák. Van egy 600 oldalas egyetemi könyvem, és jó lenne az iPademre rátenni PDF-ben, hogy ne kelljen mindenhova cipelnem. Van rá mód, hogy valakinek fizetek 2-3 ezer forintot max, hogy beszkennelje, de ne nyomtassa ki? A képfileokból én már össze tudom rakni a PDF-et.

2014. jún. 25. 10:05
 1/4 Tengor ***** válasza:

A legtöbb fénymásolószalonban lehet szkennelést is kérni. Itt egy közeli fénymásolóban pl pont annyi, mint ha nyomtatnák (amit nem értek, de ők tudják).

Digitális formában nincs fenn sehol a jegyzet? Valószínűleg nem te vagy az első ember, akinek kellene digitálisan.

2014. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kerestem, de nem találom... :S Egyébként Röhclich Pál: Szövettan c. tankönyvéről lenne szó.
2014. jún. 25. 10:15
 3/4 Lajos54 ***** válasza:

Mivel könyvet elég nehéz jó minőségben szkennelni (vagy megsérül a könyv, ha teljesen ki van nyitva, hogy felfeküdjön a szkenneren a lap, vagy egyik fele homályos lesz az oldalnak), sok helyen speciális optikával felszerelt fényképezőgéppel fotózzák inkább.

Van a neten több olyan cég, ahol ilyesmit vállalnak, eléggé változó áron, de általában oldalanként 10-50 Ft körüli az ár.

Ha ezt beszorzom 600 oldallal, a legjobb esetben is 6000 Ft jön ki.

Lehet, hogy esetleg találsz olyan ismerőst, aki megcsinálja fele áron, vagy pár sörért (fülenként :), de ha cégnél akarod csináltatni, bizony nem kevésbe kerül.

Akkor már jobban jössz ki, ha veszel egy olcsóbb szkennert (15-20 ezer forinttól), vagy akár egy olcsóbb fajta többfunkciós nyomtatót szkennerrel(20 ezer környékén), és megcsinálod magad, ráadásul a készülék is megmarad, tehát máskor is használhatod.

Azt azért megsúgom, hogy úgy az 50. - 100. oldal környékén már megérted, miért vállalják ilyen "drágán" mások...

2014. jún. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van szkennerem.. 150 oldalas könyvet már szkenneltem be és csináltam belőle PDF-et. Szóval nem véletlenül nem magam akarom csinálni.
2014. jún. 25. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!