Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép teljes újratelepítése?

Számítógép teljes újratelepítése?

Figyelt kérdés
Nos, mint ahogy a szövegből ki fog derülni, újratelepítési analfabéta vagyok, segítségeteket kérném, a számítógépen jeleneg 3(!) operációs rendszer van, egy XP, egy Win7 és egy Win8. Először az XP-t akartam lecserélni Win7-re de miután feltelepítettem a Win7-et az XP nem törlődött le, és ugyanez a helyzet volt Win7-Win8 átálláskor is. Szeretném letörölni az XP-t és a Win8-at is teljes mértékben! A kérdés, hogyan ? :D

2014. jún. 27. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Telepítéskor letörlöd azokat a partíciókat amelyiken rajta van az XP és a Win8.
2014. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sajnos az nem derult ki, hogy bios-bol telepited, vagy windows-on belul.regen(win xp idokben) volt egy haverom, aki a win xp-n belul telepitette a win xp-t es amikor bekapcsolta a windows-t volt rajta megegy rendszer. CSAK ezert kerdezem. de gondolom tudod, hogy biosban atkell allitani, hogy mirol boot-oljon a gep. ott meg ugy kell cselekedni, ahogy azt mar leirtak elottem. en a helyedben torolnek mindent(ossze particio; rendszer stb).
2014. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lajos54 ***** válasza:

Így van. Azon a gépen már úgy össze van kutyulva minden, hogy egyetlen megoldás a teljes újratelepítés. Törölni kell a HDD-t teljesen, a kiválasztott rendszer telepítésekor. De ezt lényegében a telepítő elvégzi, csak a megfelelő funkciókat kell kiválasztani. Mivel számtalanszor leírták már részletesen, most itt nem írom le, hogyan. Ennyit azért segítek: [link]

Mindenképpen a "tiszta telepítést" válaszd, tehát legyen előtte formázva a winchester (HDD), sőt újraparticionálni sem árt.

Természetesen, ha van rajt olyan dolog, amire még szükséged lesz (képek, stb), azt előre metsd le. mert minden el fog tűnni.

2014. jún. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!