Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért az Mp3-at szereti...

Miért az Mp3-at szereti mindenki? Mármint hangfájlt

Figyelt kérdés

nem értem, ott vannak a minőségi fájlok, pl a Flac, Waw, stb, mégis mindenki az mp3-tömöritett minőségvesztes fájlu zenéket hallgat.

Ennyire nem érzrk/hallják a külömbbséget?

Van nekem is ilyen ismerősöm, sőt mind ilyen, nem nagyon hallja a különbbséget, és mind a fos mp3 at hallgatja, miért? Mert kevesebbet foglal, ... Azt mondják nekik az is jó! Én mondom nincs hallásuk



2014. jún. 30. 22:01
 1/10 Tengor ***** válasza:
100%

Miért eszik "mindenki" párizsit és iszik csapvizet, nem érzik a különbséget a kaviár és a francia pezsgő között? Azt mondják drága, én azt mondom nincs ízlésük.


Komolyra fordítva: minőségi hangzáshoz minőségi hanganyag kell, minőségi lejátszó, minőségi hangkeltő és megfelelő akusztikájú helyiség.

Ezek közül ha bármelyik nincs meg, akkor a 700 MB-nyi hanganyagból 600 MB-ot feleslegesen tárolsz. Egyrészt nem mindenkinek van szükséges ilyen minőségű hangzásra, másrészt nem mindenki engedheti meg magának a minőségi hangzást.

Örülj neki, hogy te megteheted és érzékeled a különbséget!

2014. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, neked sincs hallásod. :)
2014. jún. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Azt mondják nekik az is jó! Én mondom nincs hallásuk"


Na, csak tudod te a választ. Ők nem hallják a különbséget annyira, hogy megérje nekik váltani, megelégednek az MP3-al. Neked vájtfüled van, kihallod a különbséget, egészségedre váljék, akkor te hallgass flancos FLACot.

2014. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, az mp3 hangminősége alacsonyabb bitrátán elég rossz, ugyanakkor csekély számítási teljesítmény kell a dekódolásához (bár ennek manapság már nem sok jelentősége van), illetve mérete is kicsi. Nem tartom magam egy vájt fülű embernek (sőt, elég botfülem van), ugyanakkor egyes számok (jellemzően a szimfonikus elemeket tartozók) esetén 320kbit/s-nél is érzem, hogy "valami hiányzik". Azonban ehhez egyrészt csendes környezet kell (utazás közben teljesen felesleges flac-et hallgatni...), illetve megfelelő eszközök is, egy 1-2 ezer forintos fülhallgatónál nem a formátum lesz a szűk keresztmetszet.
2014. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék a lejátszóra, amivel a kedves kérdező hallgatja a zenét. Kb. 50000-ig nehezen találsz olyat, aminél már tényleg ott a nagy különbség.

Az a helyzet, hogy ha nem tudnád, milyet hallgatsz, te sem tudnád megállapítani, ezzel pontosan így voltam én is.

Mellesleg van kb. 2000 számom. Jószerencsét flacbe alakításhoz és tároláshoz. Arról nem beszélve, hogy 3x gyorsabban merülne a teló a CPU-használat miatt...

És pl. megnézem, hogy te honnan szerzed be a hanganyagot. Esetleg eleve flacben töltöd le? Tényleg? Mesél még! És szerinted a stúdióban milyen formátumban írták ki cd-re? Szerinted flacben? Szerinted, ha a tömörített mp3-at flacbe konvertálod, jobban fog hangzani? Persze, ha beképzeled. Ugyan már. Semmi értelme. Max. az eredeti CD minőségén hallgathatod.

2014. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük hozzá azt is, hogy sajnos hiába írunk 2014-et, nagyon sok zene még mindig nem található meg más formátumban, csak valami alacsony bitrátájú mp3-ként. Magyar zenékre főleg igaz ez, tisztelet a kivételnek persze.
2014. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, hol élsz te? Én pl. a '60-as, '70-es, '80-as évek zenéit kedvelem. Persze vannak régebbi és frissebb számaim is, összesen több mint 30 ezer szám. Ezeket hol tudtam volna én pl. FLAC-ben beszerezni? Megmondom neked, sehol. És ha mondjuk mégis mind FLAC-ben lenne, mekkora tároló kapacitás kellene nekem ehhez? Te milyen stúdióban vagy hangversenyteremben hallgatod a zenéket és hány százezer forintos High Fidelity technikán keresztül? Mert otthonra az mp3 bőven megfelel. Pedig elhiheted nekem, én sem vagyok botfülű.
2014. jún. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ha van egy aránylag jó erősítő+lejátszó páros, akkor zongorázni lehet a különbséget az mp3 ill a lossless hanganyag között.

Igaz nekem csak kb 100 db cd-m van, de abból is kidobálom lassan a felét... :))

Nem véletlen, hogy lossless oldalakon szigorúan csak flac-ba lehet feltölteni. Nincs ebben semmi flanc, és tuti, hogy mindenki meghallja a különbséget a két forrás között...már ha akarja és veszi a fáradtságot, hogy odafigyel. Csak háttérzenének-buliba, viszont bőven elég az mp3 valóban.

2014. jún. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lajos54 ***** válasza:

Mindent a maga helyén!

Amikor "csak háttérzene" a cél, tehát, hogy szóljon valami, bőven elég az mp3, persze nem baj, ha abból a kicsit jobb. Az átlagos lejátszók (hordozható mp3 lejátszó, a legtöbb mobiltelefon, átlagos laptop és hasonlók) úgysem tudnak ennél lényegesen jobb hangminőséget produkálni. Sőt, megkockáztatom, hogy például amikor számítógépen dolgozom, és "mögötte" szól a zene, akkor is elég.

Ha pedig "igazi műélvezetre vágyom", akkor jöhet HighEnd cucc, valami jobb formátummal, esetleg eredeti műsoros CD-vel. Már persze ha van, van hozzá lejátszani való, és van rá időm is, hogy tényleg élvezzem (na, ebből, az időből van e legkevesebb).

2014. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólók, nem értem miért kell rögtön letámadni (tisztelet a kivételnek), a kérdésem ugyanis nem arra utalt, hogy csakis és minden zene FLAC-ban legyen meg, csak hogy ha tehetik és van rá mód (manapság már sok mindenkinek 1/2 terás vinyója van, meg csúcs modell gépe, jó hangkártyával, és nem kell oda olyan nagy hangcucc meg studiós hangrendszer, hogy haljuk a különbbséget :) ) akkor miért mindenki az mp3-at nyomassa? persze vannak kivételek, és akinek nem inge, ne vegye magára. Nekem sem túl jó a gépem, de lehet hallani a minőséget :) Radiotechnika s-30/s90-el is...Mivel én szinfónikus metált hallgatok, meg Two Steps From Hell-t sok különbséget érzek.

Persze nekem is van mp3-as zenéim, mert nem tudtam még beszerezni Flac-ban...

# 4/9 válaszoló, képzeld nem konvertálok át mp3-at FLAC-ba mivel tudom, hogy semmi értelme :D

Hogy honnan szerezhetel be Flac vagy jó minőségű/hangzású zenét? Eredeti audio CD, (igaz az pénzbe kerül, nem holmi ingyen letölthető mp3 :)) (átkonvertálod flac-ba) vagy akinek van Ncore vagy valami torrent oldala, ott is szoktak lenni.

Ja és persze telefonon, háttér zenének, gyengébb erősítő, hangszoró stb stb... meg utazáskor megfelel az mp3 is :)

2014. szept. 16. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!