Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Merjek Manjaro Linuxot telepít...

Merjek Manjaro Linuxot telepíteni?

Figyelt kérdés

Pár kérdés még: Elérhető magyar nyelven is? Wifi, nyomtató könnyen életre kelthető? Van magyar nyelvű közösség, fórum, ahol kapok segítséget a felmerülő problémákra? Egy Ubihoz, Minthez képest mennyire felhasználóbarát?

Azért érdekelne, mert már sokan ajánlották itt és felkeltette az érdeklődésemet, viszont tartok is az újtól, mert pár éve Lubuntut használok és minden igényemet kielégíti és nem örülnék neki, ha problémákba ütköznék. Wifi nélkülözhetetlen, mert csak arról tudok netezni, nyomtatóra is szükségem van, mert nincs Windows a gépemen, úgyhogy kizárólag a Linuxra támaszkodhatom. És az Nvidia Optimus is jó lenne, ha működne.

Mennyivel jobb a Lubuntunál?

Stabilnak mondható a rendszerem, tehát nincs vele gond, gyors , 120 MB ramon elvan. Érdemes lecserélni? Ha igen, miért?



2014. júl. 10. 23:10
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem megkérdezni, hogy 32 vagy 64 bitest érdemes feltenni? Eddig mindig 32 bit + pae kernelt használtam, mert a 64 biteseknél találkoztam problémákkal pár éve, de lehet, hogy már jók azok is. 8 GB ram van. És még a particionálás is érdekelne. Hasonlóan kell mint Ubinál? Tehát swap, /, /home és ext 4 fájlrendszer?
2014. júl. 10. 23:20
 2/17 soccerway ***** válasza:
Ha a lubuntu jó, kár cserélni, ott újra kell tanulni a csomagkezelést mert más. Van magyar nyelv mindegyikben ami számít. Fórumot találsz itt: [link] Amikor használtam stabil volt.
2014. júl. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 soccerway ***** válasza:
8 GB ramhoz 64bit, particionálás ugyan úgy működik mint máshol.
2014. júl. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Tom Benko ***** válasza:
Tapasztalatszerzéshez érdemes cserélni. Kicsi, gyors, egyszerű, nekem tetszett.
2014. júl. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Live módba belenéztem és így első látásra nagyon jónak tűnik, úgyhogy ha időm engedi, akkor lementek mindent a Lubiról és feldobom helyette. Aztán majd lehettek a mentoraim, ha elakadok valamiben. ;)

Chrome és Skype telepíthető rá, ugye?

2014. júl. 11. 19:39
 6/17 soccerway ***** válasza:
minden ilyen alapvető program megtalálható a csomagkezelőjében.
2014. júl. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Fent van a Manjaro, már arról pötyögök. Első tapasztalatok nagyon pozitívak. :)
2014. júl. 11. 23:28
 8/17 Tom Benko ***** válasza:
Helyes. Frissítések előtt azért nézz rá a honlapra, ritkán, de előfordulhat, hogy döccen egyet.
2014. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Éjjel frissítettem is. 500 MB volt, de nem volt semmi probléma. Kellemesen csalódtam eddig. Skype, Chromium már fent van, Bumblebee alapból benne van és még Assault Cube is van a tárolóba, ami hab a tortán. :) Nyomtatót kell még életre keltenem, aztán elvileg rendben is lesz.

Annyit kérdeznék még, hogy itt mivel lehet tisztítani a rendszert? Mivel lehet helyettesíteni a sudo apt-get autoclean/autoremove parancsokat?

2014. júl. 12. 10:30
 10/17 A kérdező kommentje:

Döbbenet... SEMMIT nem kellett csinálnom, hogy működjön a nyomtató. Lubuntuhoz a Canon oldaláról kellett drivert letöltenem, de ezen azt se kell. Bekapcsolom, bemegyek a nyomtatási beállításokba, rányomok a "Tesztoldal nyomtatására", és nyomtat.

Sok disztrót kipróbáltam már, de ilyen problémamentessel még nem találkoztam.

2014. júl. 12. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!