Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért indul újra folyton a gép?

Miért indul újra folyton a gép?

Figyelt kérdés
Akárhányszor elindítom cmossum check errort írt. Gondoltam ez a hiba kicseréltem az elemet de továbbra is fenn állt a probléma. Elkezdtem tehát próbálkozni kicseréltem a RAM-ot a merevlemezt és a táp ot is de semmi hatása ez most egyáltalán szoftveres vagy hardveres hiba? Az történik, hogy bekapcsolom elindul kiírja az alaplap típusát és újra indul. A BIOS sem jó mert belépek és magától újra indul szóval olyan 10 mp ig tudok állítani ott valamit. Van valakinek ötlete/megoldása most már a szamtek tudásom kimerült szóval mindent megpróbálok amit irtok :)
2014. júl. 19. 01:41
 1/6 asddaasdda ***** válasza:
2014. júl. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 csacsi2 ***** válasza:

Pedig ez a bios hiba és ez elem (táp) gond! Legalább is a bios-sal nem sok mindent lehet kezdeni. ellenőrizd az érintkezőit, takarítsd meg (hajlítsd meg hogy rendesen fogja). Reset-áld a biost (cmos reset)

Cseréld le egy másik elemre vagy mérd be hogy jó-e. Piacon vett elemek fele nem jó (nem tudhatom honna vetted mielőtt...)

mikor kicseréled az elemet, húzd ki a gépet a konnektorból és hagyd 15-20 pecig úgy hogy ne legyen áram alatt! Sokmindent nem tudsz kezdeni a biossal és ilyen esetben a bios frissítést sem javaslom!


Lehet a tápod halálozott el és nem ad elég feszültséget.

Lehet zárlatos eszköz is, húzz le mindent ami nem kell az induláshoz (hibakizárás). Vedd ki tedd vissza a ramokat, de ezek már csak találgatások (vaktában)... Maradok az elégtelen áramellátásánál a bios -nak és ez akár zárlat is lehet valahol, de lehet csak kontakt hiba is.

2014. júl. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a táp rossz mert próbáltam másikról indítani az elem sem gagyi márka : Panasonic de van másik elemem megpróbálom akkor kivenni és kicserélni most úgy is mennem kell otthonról addig hagyom, hogy békén
2014. júl. 19. 08:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akar ezután sem működni
2014. júl. 19. 17:14
 5/6 csacsi2 ***** válasza:
Szervíz. Amennyiben a bios ment tönkre akkor lehet olcsóbb ha új alaplapot veszel. A szervízben be is mérik az eszközöket. Utolsó esélyként (tényleg az utolsó) megpróbálhatod frissíteni a biost (ha nem működik az már nem vágja haza alapon), de vidd szervízbe nekik megvannak az eszközeik a hibafeltárásra.
2014. júl. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jólvan azért köszi, hogy megpróbáltuk akkor valamikor elviszem de nem tudom mi lesz a sorsa elég régi gép szegény csak kötődik hozzám ezért nem akarom kidobni
2014. júl. 19. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!