Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windows telepítés folyton...

A Windows telepítés folyton megáll vagy el sem indul. Mi lehet a baj? /Részletek lent/

Figyelt kérdés

Újonnan tákoltunk össze egy számítógépet az egyik barátommal. Hardwerileg úgy tűnik, minden rendben van, BIOSban beállítottam a CD-ről, majd a merevlemezről való bootolást. Mikor azonban elindul a Windows 7 telepítő, pár másodpercig tölt, majd leáll. Ctrl+Alt+Del-el újraindítom, és akkor már el sem indul, vagy még kevesebb ideig jut el a telepítő betöltésével.


Mi lehet a probléma?



2014. jún. 5. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. Miben nyilvánul meg az, hogy "leáll"?

2. Van-e olyankor vinyó aktivitás?

3. Van-e olyankor CD aktivitás?

4. A lemezt másik gépben próbáltad-e?

5. Ebben a gépben másik CD meghajtót próbáltál-e?

6. Ha IDE-s a cucc, akkor a jumperek jól vannak-e belőve?

7. Tápkábelek nem kontakthibásak-e véletlenül?

8. Bármilyen más boot lemezt próbáltál?

9. Pendrive-ról elindul (ha tud olyat)?

2014. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Windows XP-t, sőt, ME-t és 98-at is próbáltam már...
2014. jún. 5. 19:30
 3/13 A kérdező kommentje:

1. Miben nyilvánul meg az, hogy "leáll"?

2. Van-e olyankor vinyó aktivitás?

3. Van-e olyankor CD aktivitás?

4. A lemezt másik gépben próbáltad-e?

5. Ebben a gépben másik CD meghajtót próbáltál-e?

6. Ha IDE-s a cucc, akkor a jumperek jól vannak-e belőve?

7. Tápkábelek nem kontakthibásak-e véletlenül?

8. Bármilyen más boot lemezt próbáltál?

9. Pendrive-ról elindul (ha tud olyat)?


1. Abban, hogy a telepítő csík nem megy tovább.

2. A vinyó aktivitást nem látom, az a LED már akkor sem világított, mikor ugyanebben a gépházban egy teljesen másik rendszer volt.

3. CD aktivitás nincs, a LEDje nem villog, és nem is hallom, hogy "küszködne" a lemezzel.

4. Igen, teljesen rendben.

5. Igen, próbáltam, ugyanaz a jelenség.

6. Na, erre nem tudok válaszolni, nem vagyok akkora guru, de ha elmondod, megnézem :)

7. Nem

8. Igen, valameddig eljut, aztán semmi.

9. Ezt sem próbáltam még.

2014. jún. 5. 19:35
 4/13 anonim ***** válasza:

Most azt próbáld meg, hogy lehúzod az összes vinyót, csak a CD meghajtó maradjon, és nézd meg, hogy úgy bebootol-e.


Jumperek:


IDE csatlakozó a nagy, széles, kb. 8 centis csatlakozó szalagkábellel. Ha ilyen meg a vinyóidhoz, akkor azok IDE vinyók.


Ekkor figyelni kell arra, hogy egy szalagkábelre 2 eszközt tudsz kötni. Az eszközök hátulján vannak jumperek, amiket váltogatni lehet master, és slave állás között. Az egyik master legyen, a másik slave, ha egy kábelen két cucc van. Ha csak egy van rajta, az master legyen. Magán a vinyón és CD meghajtón találsz ábrát, hogy pontosan hová kell tenni a pöcköt az átváltáshoz.

2014. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez SATA csatlakozó, ha jól tudom. Két, viszonylag keskeny piros kábel megy bele.
2014. jún. 5. 19:43
 6/13 A kérdező kommentje:

Merevlemez nélkül sem indul.

Kiírja, hogy Boot from CD, villog mellette a kurzorszerűség, és ennyi, nincs tovább.

2014. jún. 5. 19:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor az. Így a jumperes dolgot felejtsd el. A csak CD-s megoldást viszont próbáld ki, mert kiderül belőle, hogy lehet-e a vinyó(k) hibája.
2014. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez sem nyert. :(
2014. jún. 5. 20:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg a kondikat az alaplapon.
2014. jún. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az alaplapot internetről rendeltem, elég megbízható forrásból. Az előző tulajnál tökéletesen működött.
2014. jún. 5. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!