Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A processzor hűtőmnek az...

A processzor hűtőmnek az egyik lábánál azza kis műanyag fehér réssze lejőt és így a egyik lábát nem tudom az alaplapba patintani, lga 775 foglalatban és a hűtőm coler master tx3. Ez nagy baj? Alaplapban vagy a prociban kárt tehet?

Figyelt kérdés

Csak a ahárom jukon tudom oda patintani a hűtőnek a lábait mivel a negyedik részénél a két fehér kis műanyag letőrt de csaka egyik fele nem tudom jol oda patintani a negyedik jukba .

De attól fügetlenül bekapcsola gépem igaz igy nagyobb hőfokos a procim ami egy q6600 , stabilan 45 - 55 fok kőzőtt megya hőfok de ha játszom akkor nyilván fejebb mehet amitmég nem probátam és nemis merek mivel a hűtő nincs megfeleően csatlakoztatva az alqplaphoz .

De csak azt szeretném tudni hogy minden képen vegyek uj hűtőt vagy az nem ojan nagy baj ha csak három jukon tudom oda csatlakoztatni ahűtőt ?

De azzért pár ezerért be fektetnék űj hűtőre ami jo egy q6600 ashoz és persze jó hűtse és aazajszint ne legyen hangos.

A coler master tx3 ellég drága volt de ettől olcsobat aki tudna ajánlani az kűldhetne egy linketis amit megkőszőnék ?


2014. júl. 24. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Hello!

Először is, hogy a rossebbe tört az el? :) Egy CPU hűtőt egyszer fel kell szerelni, aztán hozzá sem kell nyúlni, csak szükség szerint takarítani. Az anyaguk meg nem olyan, hogy csak úgy, magától eltörjenek.

Na mindegy, ez olyan szitu, mint mondjuk a hibás féklámpa egy autónál. Ha csak a jobb oldali rossz, a legközelebbi javítási lehetőségig közlekedhetsz vele. A gépet is addig használd csak így, amíg nem veszel új hűtőt. Mindenképpen kell, egyrészt mert így egyenetlenül feszíti a felfüggesztés az alaplapot. Bár a CPU foglalatnál van rajta merevítés, de azért ez csodákra nem képes. Ez az egyenetlen terhelés akár tönkre is teheti az alaplapot, ami ugyebár egy nagyságrenddel nagyobb kiadást jelentene. Tipp: a cseréig használd fektetve a gépet, úgy kisebb a hűtő által kifejtett forgatónyomaték az alaplap síkjára. Meg ugyebár az is fontos, hogy így sokkal tökéletlenebb a kontaktus a hűtő és a CPU között. Intel processzornál az alapjárati 45-55 °C kissé magas, ha játékkal megterheled, akkor valószínűleg túl magas lesz. Ilyenkor nem károsodik, mert automatikusan leáll, hogy védje magát. Ha ez megtörténik, várj 1-2 órát, hogy kihűljön, utána visszakapcsolhatod.

A TX3 egyáltalán nem drága hűtő. Ennél az árszínvonalnál semmiképpen se add alább, mert akkor már kisebb lesz, hangosabb, kevésbé hatékony, stb. Akár vehetsz még egy TX3-at de választhatsz más, hasonló modellt is.

2014. júl. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!