Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A win xp instalációja után...

A win xp instalációja után milyen driverek és milyen sorrendben telepitsek?

Figyelt kérdés

2014. júl. 28. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A sorrend mindegy. Ha kell akk vieókartya, hangkártya, hálózati driver, office okvetlen, zene lejátszó (ajanlom az aimp-ot), video lejátszó, win rar (a zippek miatt), skype, opera vagy valami... asszem csak ennyi...
2014. júl. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mindegy, hogy milyen drivereket instalálok be, vagy van külön hardverhez illő?
2014. júl. 28. 01:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden hyrdverhez másmilyen driver kell, ha rosszat telepítesz, akkor sz egész oprendszert huizhstod újra.


Valamilyen hardverelemző programot kell beszerezned, amivel a pontos típúsát megnézed, majd a honlapról letöltheted a drivert.


Hálókártya, hangkártya, videókártya, azt hiszem ami kell.


Sorrend mindegy, ha megy a hang vagy az internet, akkor nem kell telepíteni.

2014. júl. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
100%
A sorrend talán mindegy, de én azért mindíg az alaplapi chipset driverekkel szoktam kezdeni, elvégre is alplapra épül minden. Természetesen nem mindegy driver. A hardver gyártók oldaláról tudod beszerezni ezeket, van több tucat gyártó és sok-sok ezer termék.
2014. júl. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csacsi2 ***** válasza:

Kiegészíteném az előző hozzászólásokat, hogy mielőtt csatlakoztatod a gépet tedd fel a vírusírtó/tűzfalat is!


én sorrendem

alaplapi vezérlők (sata-t kénytelen vagyok az xp telepítésével egyidőben - F6 Más gyártótól származó eszközillesztő telepítése).

video,hang kártya , vírusírtó, hálózati kártya, egyéb eszközök (nyomtató,scanner...)

windows frissítések egyéb összetevők (.net framework,C++, flash,java...)


Majd a végén (még a programok telepítése előtt) biztonsági másolat készítő program (acronis), mentek és telepítem tovább a programokat. kész, tesztelek pár napig, majd újat mentek és boldog :D

2014. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csacsi2 ***** válasza:
jah kihagytam ,de fontosnak tartom a programok telepítése előtt egy olyan uninstallert feltelepíteni ami nyomonköveti a telepítéseket! XP -nél igyen hiányosan távolítja el a telepít/töröllel. Nyomonkövetett programokat viszont maradéktalanul el tudsz távolítani, még akkor is ha a telepítő (uninstaller) már nincs a rendszerben. Ilyen pl a Total Uninstall, vagy az uninstall Tool!
2014. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!