Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy Linux (pl. Lubuntu) op...

Egy Linux (pl. Lubuntu) op rendszernek mennyi tárhely kell illetve mennyi tárhelyet érdemes rászánni, hogyha mellette Win7 van?

Figyelt kérdés

2014. júl. 29. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez mindig attól függ mekkora winchestered van.


Pl. ha van egy 500GiB-es HDD-d, amiből kb 465GiB használható vagy annyi sem... ...akkor a Windows-nak adhatsz 400GiB-et, a 65GiB meg még egy jódarabig elég lesz a Linux-nak, feltéve, ha nem a két 25GiB-es Blu-ray lemezre elférő Debian összes programját akarod feltelepíteni... :-)


De például egy DSL (Damn Small Linux)-nak elég 100MiB is, amiből az operációs rendszer 49MiB... :-)


De régen a QNX egy darab floppylemezre (1,44MiB) is ráfért és grafikus felületen lehetett internetezni... :-)

2014. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Üdv, köszönöm a válaszod, nekem 1TB-os vinyóm van (931GB felhasználható), csak azon filózom, hogy a 100GB sok lenne-e ennek a lubuntunak, vagy lehet túl kevés?

(Kezdő vagyok linuxok terén, de az már most tetszik bennük, hogy pl. a 55 gigás tárhelyű 1GB ramos notebookom nem crashel be online filmeknél, és szerintem megérné vele foglalkozni akár asztali PC-n is)


Amúgy igen hallottam ezekről a ultraminimalista linux rendszerekről mint a TinyCore linux. Még azt nem értem hogy ezek a minimalista linuxok mivel tudnak kevesebbet mint például egy ubuntu/lubuntu?

2014. júl. 29. 21:15
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Rendszerpartíciónak ~20GiB, swapnak elég 0,5GiB, kivéve laposon, ott a hibernáció miatt legyen kb. azonos a memóriával. Home-nak meg amennyi jól esik.
2014. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy menyi cuccot fogsz rá tenni (kép, zene, film stb..)
2014. júl. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!