Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Baj, ha 14 évesen valakinek...

Baj, ha 14 évesen valakinek jó gépe van? (Bövebben lent)

Figyelt kérdés
Manapság az interneten, főleg a Gépigény.hu-n és a YouTube-on elterjedt, hogy a tagok leszólják a 16-17 éven aluliakat, főként a 10-14 éveseket. Általában a "menj májnkraftozni" és a tipikus "anyuci-apuci gépe" stílusú szövegekkel jönnek. Miért, őket 14 évesen nem a szüleik tartották el? És miből veszik, hogy minden!! 14 éves minecraftozik? Régen nem voltak ilyen beszólások. Gondolom valami "istenített youtube-os" kezdte el. Ti mit gondoltok erről? Amúgy meg 14 évesen is lehet pénz keresni (pl almaszedés, régi nem használt cuccok eladása, szomszédnak segítés). Én csak a régi játékaim eladásával kerestem annyi pénzt, hogy egy felső-közép kategóriás gépet megvegyek. Nem anyuci-apuci! Szerintem baromi nagy tévedésben vannak ezek.

2014. aug. 8. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Baj. :)


És a régi játékaidat miből vetted?

2014. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

szerintem menj minecraftozni xd


Na de most komolyan, szerintem hülyeség beáltalánosítani, mert ugyebár vannak olyanok akik a tipikus "verem magam mert kvajogépemvan ami közbe nem is az enyém", de nem feltétlen mindenki ilyen.

2014. aug. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Baj.
2014. aug. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A probléma azzal van, amikor nagyzolnak vele, és leszólnak másokat, akiknek nem telik erős gépre... Egy nagy pofon hiányzik az olyanoknak.
2014. aug. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát jó neked hogy annyi játékod volt, amiből felső kategóriás gép is kijön :D


Amúgy nem feltétlenül az a baj, ha van neki, hanem az, hogy már gyerekként mindenki elvárja hogy apu-anyu megvegye a legújabb gépet, meg fél évente új hardvereket, meg e mellé még okostelefon is legyen már.


Mi anno átlag családként az 5 ezres nintendóért könyörögtünk, pedig a fizetés ugyanannyi volt 15-20 éve is mint most. Meg jó gépe annak volt akinek tényleg telt rá, de a drága telefon is 30 ezer volt, most meg az alsó kategória kezdődik ott...


Így nézve, az első saját gépemre kb 5 évig tettem félre a pénzt, másodikért pedig megdolgoztam. És akkor utána 14 éves osztja az észt hogy neki jobb a gépe...

2014. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De én nem dicsekedek vele! Gimnazistaként van annyi eszem. Ismerek olyan felnőtt embereket is interneten, akik azzal menőznek, hogy ilyen gépük van.


Úgy volt annyi játékom, hogy én régen kb 7-8 éves koromban vonatőrült voltam és egy mozdony ára 10 ezertől kezdődik.+még a sok legó és a régi gépem.


És akkor az olyanoknak miért szólnak be, akik nem menőznek vele?

2014. aug. 8. 13:41
 7/9 A kérdező kommentje:
#1 Akkor gondolom szégyellnem kell, hogy 8 évesen a szüleim vettek nekem játékot.
2014. aug. 8. 13:44
 8/9 anonim válasza:
Nem feltétlenül,mert ha nem vág fel vele és nem rontja el mások játékát és nem nagyképűsködik akkor had legyen! :D
2014. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki nem dicsekszik vele és nem szólja le azt akinek nincs, azzal semmi probléma.

Nekem 14 évesen egy kb közép kategóriás gépem van, a videokártya viszont olyan sz*r hogy alig megy rajta valami, nem egyszer találkoztam már hasonló korúakkal akik lecsicskáztak stb mert nekik anyuci-apuci vett egy csúcskategóriás cuccot ezért ők a menők. Aki saját maga keresi meg a pénzt rá, annak minden tiszteletem hogy meg tudta csinálni, és az ilyenek nem is szoktak így viselkedni mint akiknek a szülők fizetik.

2014. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!