Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan telepítsek Windows8...

Hogyan telepítsek Windows8 ast, a már meglévő windows8 helyett? Azt irja GPT szinséma nem megfelelő. (vagy valami ilyesmi).

Figyelt kérdés

A minap vásároltam egy Acer Aspire V5-573G laptopot.


Előre telepitett windows8 van rajta. Szeretném feltelepiteni a windows8.1 pro rendszert. Erre a windowsra nincs szükségem és nem is akarom frissiteni 8.1 re. Nem gond ha a müvelettel elvész az összes adatom. Légszi segitsetek, hogy mit csináljak, sürgős lenne.



#Windows 8 #Gpt particio
2014. aug. 18. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Berakod az új win 8.1 telepítőt.

Biosban bootolod, formázod a meghajtót,amin a régi win8 volt.

Aztán telepíted az új win 8.1-et.


Ha kell lépésről lépésre leírom,de ahhoz tudnom kell, hogy min van az új win 8.1-ed. Pentdriveon, vagy kiírva lemezre vagy csak úgy fent a merevlemezeden képfájlban.

2014. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszod. Jó lenne lépésről lépésre leirni. Usbre van be bootolva a windows 8.1
2014. aug. 18. 13:33
 3/13 anonim ***** válasza:

Ok!

Akkor bedugod a pentdriveot.

Újra indítod a géped.

Belépsz a biosba

Ott a boot menüben beállítod,hogy a pentdriveról bootoljon

Mented a beállításokat és ha mindent jól csináltál,akkor pendriveról fog bootolni a gép és megjelenik a windows 8.1 telepítőablaka.

Ezek után felajánl 2 dolgot.

Vagy Frissítés: .........

Vagy Egyéni .........


Te az egyénit válszd,ezután jelöld ki a partíciót,ahol a régi win8 van (alapból C meghajtó) és formázd le.

Ha kész kattints a tovább gombra és az új win8.1-nek így települnie kell.

2014. aug. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:


Ennél az ablaknál nyomj továbbot:

[link]

2014. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hiába álitottam hogy az usb induljon, nem inditotta, pegig f10 elmentettem a beálitásokat. Akkor volt hajlandó bootolni usbrél, mikor a biosban átt álitotta a boot managert legacy- ra.
2014. aug. 18. 14:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Bárhonnan bootolhatsz,lényeg,hogy beolvassa.
2014. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ez a baj, h nem olvassa be. bróbáltam a boot menüből külön de semmi. Valahol azt olvastam, hogy nem szabad átt álitani UEFi- ről Legacy-ra, mert akkor még több más dolgot is átt kell álitani a biosba,h megfelelően müködjön a windows. Két féle boot mánnáger van a biosba. UEFI meg Legacy. Alapból a UEFI-n van.
2014. aug. 18. 14:19
 8/13 anonim ***** válasza:

De itt is tájékozódhatsz részletesen:

dirtywindows oldal és beírod a keresőbe:

Windows 8.1 telepítése lépésről lépésre

2014. aug. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor viszont az alaplapod UEFI-s, ezért a pentdrive-ra is uefi-s win8.1-et kell telepíteni.

Mármint nem ntfs-re hanem fat32-re kell formázni.

Rufus programmal megteheted könnyen így:

[link]

2014. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

És az összes particiót leformázhatom, illetve törölhetem?

Alapból 5 van, de csak egyet látni a saját gépben.

2014. aug. 18. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!