Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy is van ez az operációs...

Hogy is van ez az operációs rendszer?

Figyelt kérdés
Ha megveszek eredetibe egy Windows 8.1 64bit-es operációs rendszert és feltelepítem a laptopomra akkor pl. ha vírusos lesz és nincs mást tenni mint újrarakni akkor megint vennem kell egyet?

2014. aug. 22. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megvenni újra! Ugyan arra gépre többször is újra rakhatod!
2014. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. Licenszet vásárolsz, tehát te, felhasználói szinten egy darab windows 8.1 64 bites operációs rendszer használatára leszel jogosult. A telepítő lemezre nem kerül vírus, ha ugyanarra a gépre telepíted, mert az a gép menthetetlen, még mindig csak egy gépen használod majd az adott szoftvert. nem installálási darabszámot vásárolsz vele.
2014. aug. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#1 Akárhány gépre újra rakhatja nem csak ugyanarra, de egyszerre csak egyen lehet fent.
2014. aug. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 Ez erősen licence függő.
2014. aug. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3.! A sima home verziót csak 1 (legálisan) gépre lehet feltenni.
2014. aug. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor hogy ha veszek egy Win 8.1-et és felrakom a notebookra és valamitől újra kell rakni akkor nem fogok akadályba ütközni ugye?
2014. aug. 22. 10:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem fog akadályba ütközni. Ha nagyon sokszor telepíted újra, akkor az aktiválással lehetnek gondok, de a Microsoft magyarországi leányvállalatát felhívva tudják orvosolni a problémát.
2014. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Most nem tudom a Windows 8 -al változtattak-e valamit de a korábbi Windows -oknál így volt:


Kereskedelmi OEM verzió: Csak 1 gépen lehet használni, természetesen újra lehet telepíteni és aktiválni, ha a hardver konfiguráció nem változatot jelentősen. Háromszor lehet az interneten keresztül aktiválni, és elvileg korlátlan számban telefonon. Hardver hiba esetén, (pl alaplap csere). A Microsoft ügyfélszolgálatának segítségével újra lehet aktiválni. De amúgy ezt megkerülve úgy is működik, ha korábban a neten volt aktiválva a telefonos aktiválás működni fog.


Kereskedelmi dobozos verzió: Egy időben ezt is csak egy gépen lehet használni, de ezt már fel lehet telepíteni egy másik gépre hardver konfigtól függetlenül. Korlátlan netes és telefonos aktiválási lehetőség. Termék támogatás.


Mennyiségi licences (cégeknek): A szerződésben meghatározott számú gépre lehet felrakni. Korlátlan aktiválási lehetőség KMS szerveren keresztül.

2014. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Látszok hogy kezdő vagy kérdezö ! Sabaj ! Nemkell újra megvenned a windows t mindössze újrakell telepiteni ha megöli a vírus a windowst. Én is igyjárok 2-3 havónta vinnem kell windows t telepiteni a gépem. Egyik windows t se kell többször megvenni a windows t. Vírusirtóra én elövagyok füzetve kasperskym van a 1 évre vettem még van fél év az kicsit véd a vírusoktól vagy valami ingyenes vírusirtó is létezik
2014. okt. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!