Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt megoldani...

Hogyan lehet ezt megoldani Blender 3D nevű programban?

Figyelt kérdés

Készíteni szeretnék egy kalapácsot. Elkészítettem a kalapácsfej egyik oldalát. És szeretném, hogy a másik oldalát is ezzel tudjam elkészíteni, hogy teljesen szimetrikus legyen.


Próbáltam azt, hogy duplikálom az objektumot, elforgatom 180 fokkal, majd a helyére igazítom, de sajnos nem sikerült, mert ha a "subdivision surface"-t használom, akkor a két oldal nem passzol egybe, mert "lekerekedik" az él.


Hogyan lehetne ezt megoldani? :)


[link]


[link]


[link]



2014. aug. 26. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
bar igy tudnek mint amennyire te!
2014. aug. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bár Blenderhez nem értek, Maxot használok, de pár ötlet:


Távolítsd el a felső face-t, hogy bele lehessen látni a geometriába, akkor nem fogja lekerekíteni.

Tükrözésre maxban van olyan opció hogy "mirror", amivel tükrözni lehet az adott geometriát, és a beállításokat is átveszi a tükrözött rész.


Esetleg a felesleges lap kitörlése és tükrözés után az illeszkedő pontokat egyesítheted is, akár ki is törölhetőek ha már nem szükségesek ezzel spórolsz kicsit. És akkor az egész kalapácsfej egy geometria lesz.

2014. aug. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy hete találkoztam a programmal, de nagyon tetszik. Ha akarod írj rám, és küldök linkeket, ahol el lehet kezdeni. Még magyar is van. Angolul pl. a tutor4u youtube-os felhasználó videói nagyon jók.
2014. aug. 26. 23:41
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! Persze még jöhetnek ötletek. Megy a zöld pacsi minden normális válaszért.
2014. aug. 26. 23:44
 5/10 SoulEater7797 ***** válasza:
Esetleg tudnál képet linkelni, ahol ezt megpróbáltad, és "lekerekedik" az él?
2014. aug. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni.


[link]


[link]


Itt pedig azt próbáltam, hogy egymásba húztam a két objektumot, de itt is látszik egy kerekített él. Biztosan van erre valami értelmesebb megoldás is, pl. két él egyesítése vagy ilyesmi.


[link]

2014. aug. 27. 00:08
 7/10 SoulEater7797 ***** válasza:

Találtam egy ilyet:

[link]


[ALT][M] -> Merge verticles


Szerintem ez a problémádra a megoldás.

2014. aug. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SoulEater7797 ***** válasza:
2014. aug. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldanom közben. Köszönöm a segítséget!
2014. aug. 27. 01:05
 10/10 A kérdező kommentje:

A modifier-ök között van egy olyan, hogy mirror. :D

Úgy érzem túlbonyolítottam a problémát. :P

2014. aug. 27. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!