Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom az mp3 fáljaim...

Hogyan tudom az mp3 fáljaim hangerejét változtatni?

Figyelt kérdés
Letöltöttem pár számot, hogy ráírjam őket egy CD-re, de egymáshoz képest más a hangerejük. Ezt már megszívtam párszor CD kapcsán, hogy pár szám ordított, míg párat alig lehetett hallani. Tudnátok segíteni?

2014. aug. 30. 14:22
 1/10 anonim válasza:
Audacity
2014. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

MP3Gain: [link]

Plusz-mínusz 0,6 dB-lel lehet a számok hangerejét egymáshoz közelíteni, tehát a leghalkabb a leghangosabbtól 1,2 dB-lel tér el (jelentéktelen különbség). Csoportos hangerő állítás is lehetséges, tehát nem egyenként kell a számok hangerejét beállítani, mint pl. az Audacity-vel.

2014. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2014. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az mpTrim-mel is csak egyenként lehet a számok hangerejét változtatni. Én pl. most állítottam be 124 mp3-as fájl hangerejét 92 plusz-mínusz 0.6 dB-re az MP3Gain-nal (itt még az elemzés folyamata látható): [link]

Audacityvel vagy mpTrimmel egyenként igen hosszadalmas lett volna.

2014. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerinted. De szerintem nem.

Ha betallózom az egész mappát szépen végigcsinálja és a végén egy listában kiírja hogy melyik számot mennyivel erősítette, csökkentette.

2014. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy csak az ismeretek bővítyése végett az Audacity is képes több fájlt is manipulálni. Van benne egy lánc szerkesztése menüpont, abban meg lehet adni neki,hogy mit csináljon, majd a lánc alkalmazása menüpontban a megadott fájlokra alkalmazza az összefűzött manipulációkat.
2014. aug. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Audacityben a Lánc szerkesztése... és a Lánc alkalmazása... valóban megtalálható, csak épp a hangerőt nem lehet beállítani. Normalizál.

Mi is a normalizálás?

A módszer általában az, hogy a szoftver megkeresi a hangfelvétel leghangosabb részét és ezt tekinti viszonyítási pontnak, akkor is, ha a felvétel többi részén sokkal halkabb részek vannak. Vagyis ha a dal szinte végig halkan szól és egyszercsak jön egy nagy dobütés, a program e dobütéshez állítja be a teljes szám hangerejét.

2014. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A lánc elég rugalmasan beállítható. Többek között normalizál is de erősít is és még számos más funkciója is van. A képen talán látni néhány dolgot.

[link]

2014. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a normalizálással, de az erősítéssel is problémám van.

A kérdező ugyanis a különböző zenei fájlok hangerejének egy szintre hozását akarja elérni. Ha én az Audacityben beállítom, hogy +6 dB vagy +12 dB legyen az erősítés, az ugye azt jelenti, hogy minden fájl meglévő hangerejét erősíti még 6 vagy 12 vagy akárhány deciBellel, viszont a fájlok közötti hangerő különbség nem változik.


Az MP3Gain úgy működik, hogy a beállított hangerőtől hangosabb számok hangerejét csökkenti, a halkabb számok hangerejét pedig növeli plusz-mínusz 0,6 dB pontossággal a beállított értékhez képest, ugyanis csak 1,5 dB-es lépésekben tudja a hangerőt változtatni.


Egyébként mi ketten itt jól elbeszélgetünk, a kérdező meg közben felszívódott.

2014. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kérdező most nekiállt babrálni az mp3 fájljaival. :-)
2014. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!