Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a hiba? A gép 1...

Abért Máté kérdése:

Mi lehet a hiba? A gép 1 hosszú és 4 rövid sípszó után leáll. ötlet? :S

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2014. szept. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
lehet énvagyok a hülye de nemtalálok 1 hosszú 4 rövid hibajelenséget
2014. szept. 2. 11:08
 3/11 A kérdező kommentje:
sőt mostmár 2x egymás után van az a hosszú - és 4 rövid aztán kikapcsol
2014. szept. 2. 11:10
 4/11 csacsi2 ***** válasza:

Nem árt ha tudod a bios tipusát...

1 hosszú 3 rövid van, vagy összetett hiba

1 hosszú, 3 rövid sípszó : memória hiba

Jellemzően egy nem megfelelően behelyezett memóriamodul okozza.


ebből kifolyólag lehet a +1 rövid

1 rövid sípszó : DRAM frissítési hiba

A rendszer nem tudja frissíteni a memóriát, így annak tartalma elveszik.

Jellemzően memóriahibára utal, de az alaplap is okozhatja.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..


vedd ki és helyezd be újra a memória modulokat és figyelj oda hogy rendesen bepattanjon a helyére.

2014. szept. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
úgy kezdődött az egész, hogy bioson keresztül húzták fel a procit és közben kapott egy áramszünetet. jelenleg ez a sípolás van + a proci melegszik egy idő után kis is kapcsol.
2014. szept. 2. 11:26
 6/11 csacsi2 ***** válasza:

Túlhúzták a processzort, állítsd vissza alapbeállításokra. Reset-áld a bios-t. Ezért veszélyes a biosban nyúlkálni hozzáértés nélkül. Az hogy bios beállítás közben elmegy az áram nem okoz hibát, mivel a beállítások csak akkor mentődnek, ha elmented. Szoval lépj be a biosba és ha van olyan hogy load optimal settings vagy hasonló akkor klikkelj rá és mentés kilépés-re. Ha nem jó akkor vedd ki az elemet a gépből, pár percre majd tedd vissza állítsd be az időt a biosban.

Egyes alaplapoknál külön van cmos jumper -amivel lehet alapra állítani a bios-t ezt az alaplap leírásában találod.

2014. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ismerős gépe megkért h lessem meg. az a gond ezzel hogy a sípolások után sem jön be a kép a ramokat már kivettem beraktam cserélgettem minden. aztán ki is kapcsol a gép. ha eljutnék addig hogy legyen kép már fél siker
2014. szept. 2. 12:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Húzd ki a gépet, vedd ki az alaplapi gombelemet, fél perc múlva tedd vissza, dugd vissza a gépet, indítsd újra.
2014. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
megtörtént mihelyt visszadugtam lecsapta a biztosítékot. ezután bejött a kép ennyit írt ki : "cpu fan error" biosban visszaállítottam a procit az optimális beállításokra. újraindítottam a sípszó ugyanúgy megmaradt a " cpu fan error " szintén és szintén kb 1 perc múlva kikapcsolt a gép
2014. szept. 2. 12:35
 10/11 A kérdező kommentje:
kicseréltem a procihűtőt is és akkor is fennáll a hiba
2014. szept. 2. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!