Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Azt mondják, hogy a Lenovo...

Azt mondják, hogy a Lenovo ThinkPad-ek jobbak, mint az IdeaPad-ek, akkor miért van mégis sok IdeaPad, ami drágább egy-egy ThinkPadnél?

Figyelt kérdés
Az ár azért elég sokat elárul, s ha nekem komolyabb dolgokra kell egy laptop, nem csak netezni, filmezni stb, akkor pl két egyforma árú gép közül (egyik Idea, másik Think), melyiket válasszam?
2014. szept. 3. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Én általában nem a nevét nézem (legfeljebb a gyártóét), hanem a hardvereket (mínusz a "doboz"), tehát: processzor, RAM, VGA, stb.


Ha ezekben is véletlenül megegyezik a két laptop, akkor azt választanám, amelyiknek jobb a "doboza" (tehát azt, amelyik kívülről is tetszik).


Szóval nekem 1. a hardver.

A 2. mondjuk a gyártó.

És csak a 3. a burkolat, szín, stb. (jó, a szín kicsit előrébb van :) )

2014. szept. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Thinkpad egy igen komoly, legandás munkagép volt eredetileg, amit napi 8 órás használatra terveztek, de mióta Lenovo atvette IBM-tol, kiadtak egy csomó olcsóbb modellt, amire ez mar nem igaz. A T a legkomolyabb thinkpad modell, meg talán meg a Z, a többit nem lehet ezekkel egy lapon említeni.


Ideapad egy olcsó kategóriás, "civileknek" szánt hétköznapi laptop. Multi cégeknél nem fogsz látni ideapadeket, csak thinkpad T-ket. Ezeknél a minőséget fizeted meg, ami egy sokat nyaggatott laptopnal fontos szempont, de más modelleket is felparaméterezhetsz olyan alkatrészekkel, hogy drágábbak lesznek a legolcsóbb T-nél.

2014. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elso: ez jó stratégia asztali pcknél, ahol tervezéskor nem nem kell arra figyelni, hogy az alkatrészek egy laptopnyi helyre gyömöszölve sem melegedjenek túl, hordozáskor ne mozduljanak el, ne repedjenek meg, stb.
2014. szept. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg annyit tennék hozzá, hogy a külsejüket ne fotó alapján ítéld meg, a kepék nagyon csalókák tudnak lenni, valahol élőben tapizd meg mindkét modellt vásárlás előtt!
2014. szept. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kroa01 válasza:
Thinkpad T410-em van és egy álom! Egy igazi megbizható gép. Mint a régi Mercedes autók. Meguntam, hogy párévente elnyűttem a gépeim, ezért vettem és még sosem voltam ilyen megelégedett, pedig életemben volt majdnem 20 laptopom.. Nagyon ajánlom!
2014. szept. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!