Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a számítógépem alaplap hibás-tönkrement?

Figyelt kérdés

#PC #alaplap #hiba internett
2014. szept. 5. 18:24
 1/10 pinkpancser ***** válasza:
Ha másik gépben a többi alkatrész jól működik.
2014. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De csak ha az az 1 van? Ennyit Én is tudtam_bocsi-értelmesebbet vártam...
2014. szept. 5. 20:25
 3/10 Lajos54 ***** válasza:

Pedig más lehetőség nem nagyon van...

Esetleg azzal lehet próbálkozni, hogy minden olyant kiszedsz belőle, ami nem feltétlenül szükséges a gép működéséhez. De még akkor is lehet hibás a videokártya, a tápegység, a memória.

(Szinte) teljes bizonyossággal csak az első válaszoló által írt módszerrel lehet eléggé beszükíteni a hiba helyét. De még így is dönteni kell, hogy a táp, vagy az alaplap a ludas, hacsak nincs egy másik hasonló táp, amivel ki tudod próbálni.

2014. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Pontosan akkora tápon nincsen. Csak nagyobb van 300<350 vagy <400 W van. A videó kártya jó, mert lehúztam a monitor csatl. kábelt, és észlelte. A memória is gondolom jó, mert bekapcsoláskor nincsen 1 síp hang sem.

Kérdezem-ha a 350 W ra cserélem-próbálom nem lesz bibi?


#1 válaszolót félre értelmeztem-Bocsánat!

2014. szept. 5. 23:39
 5/10 A kérdező kommentje:
Talán lényeges-lemaradt! Egy kondít sem látok púposnak...Lehet le kellene mérni mindet egyenként! ;)
2014. szept. 5. 23:46
 6/10 Lajos54 ***** válasza:

Ha nagyobb a táp terhelhetősége, az nem okoz problémát. Csak az a lényeg, hogy ugyanazok a kivezetések legyenek, mint az eredetin. A megfelelő feszültségek miatt, meg persze azért, hogy az alaplap megkapja a neki szükséges feszültségeket.

Az, hogy szemre nem lehet elváltozást látni, még nem jelent semmit, attól még lehet bármelyik alkatrész hibás.

Ha a másik táppal is hibásan működik a gép, valamint a többi egység (ha nem integrált, a videókártya, hangkártya, valamint az összes olyan dolg, ami kivehető: HDD, memória, optikai meghajtó és bármi más) másik gépben (másik alaplappal) jó, akkor kizárásos alapon a csak az alaplappal lehet gond.

Sajnos az alaplapot javítani csak kivételes esetekben lehet, legtöbbször csak a csere a megoldás. Bonyolítja a helyzetet, hogy sokszor már nem lehet kapni ugyanazt a márkát, vagy hasonlót sem, ilyenkor esetleg az újra már nem jó ugyanaz a processzor, esetenként a RAM sem. Ez bizony drágítja a cserét.

2014. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 pinkpancser ***** válasza:

Ha púpos egy kondi, akkor az rossz. De ha nem púpos, attól még lehet hogy ki van száradva, és akkor is rosszul működik. Ha a tápon van rossz kondi, az is tud olyan hibákat produkálni, mintha alaplap lenne. De bármelyik alkatrész tud olyan hibákat produkálni, ami elsőre alaplaphibára utal. De akár egy icipicit kimelegedett, vagy rosszabb minőségű csatlakozó is szívathat így. És akkor még nem beszéltem azokról a hibákról, amik használat közben melegedéstől jöhet el.

Egyébként milyen tápegységed van (márka) és milyen hibát tapasztaltál?

2014. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már régi gép III-as. nettezésre,filmnézésre való-volt! Köszönöm a segítséget! Mj: még 1 -2 kísérletet +érdemel, de alaplap cserét nem ! Néztem ilyen-erre a célra 15 ezerért lehet kapni az OLx-en.
2014. szept. 7. 21:18
 9/10 pinkpancser ***** válasza:
Ha P3 és az eredeti táp van benne, akkor tuti száradnak már a kondik (bár általában már 5-6 év után is észrevehető). Ezt javítani/cserélni nem igazán érdemes, mert 15-20 körül már tényleg kapsz 2 magos minőségi gépeket, ami nagyságrendekkel gyorsabb, csendesebb és kevesebbet is fogyaszt. pl DELL755, DELL330, HP7800.
2014. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. szept. 8. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!