Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ajánlanátok olyan mobil...

Ajánlanátok olyan mobil számítógépeket (laptop, notebook, egyéb), amit műszaki felsőoktatásban tanuló diákok jól tudnak használni?

Figyelt kérdés

A kérdésem lehet sutára sikerült.

A lényeg, hogy olyan laptopot (egyebet) szeretnék venni az érettségi előtt álló gyerekemnek, amit jövőre egyetemistaként (mérnök informatikus) is jól tud majd használni.


Ha esetleg van köztetek itt a fórumon olyan, aki hasonló területen tanul és gyakolati tapasztalatai is vannak, örülnék, ha leírná milyen eszközt célszerű venni.

Márka, típus, specifikáció, stb.

(Lehet, hogy bármely normál 100eFt körüli laptop bőven megfelel miden hasonló igénynek?)



2014. szept. 8. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Műszaki felsőoktatásban?

Én nem tanulok műszaki felsőoktatásban, de a gépem nem 100e ft volt.

Attól függ mit fog rajta csinálni.

Játszik?Vagy youtube-Facebook?

Mert a programok gépigényétől függ szerintem, hogy milyen gépet vásárolunk.

Mit fognak csinálni a műszaki felsőoktatásban?

Milyen programokat fognak használni?

2014. szept. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kérdéseid teljesen jogosak.

A válaszokat sajnos nem tudom.


Azért is tettem fel a kérdésemet, mert reméltem, olyanok is válaszolnak majd, akik jelenleg pl. a BME-n tanulnak mérnök informatikusként.

... és tudják, hogy mire, kell használniuk a számítógépeiket,

... és konkrét tanácsot tudnak majd adni a saját tapasztalataik alapján.


Csak játszásra és facebook-ozásra biztosan nem vennék számítógépet. :)

2014. szept. 8. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:

100e körül csak gagyi, gyenge, műanyag laptopot kapsz. Újonnan.


DE! Van egy cég, ahonnan mi is szoktunk vásárolni.

[link] (Nem, nem az én cégem.)


Itt válogathatsz üzleti kategóriás, használt (de garis, jó állapotú) laptopok közül. Itt a pontos link:


[link]


- A "B" kategóriás laptopokat nem éri meg megvenni.

- A linken található második laptop például tökéletes. Ez: HP Elitebook 8560p Core i7 2620/4GB/120GB

- Ha nem találnál megfelelőt, nézegethetsz 14"-os laptopot is, bal oldalt válthatsz a méretek közt.


Akár integrált videókártyás (látod a leírásban), akár nem, műszaki szakhoz mindegyik megfelel. AutoCAD, ArchiCAD is elfut az integrált kártyával.


Ha van még kérdésed, írj üzenetet az oldalon (PM).

2014. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző válasz íroja vagyok: Tudom, hogy a linkelt laptop 150ezer forint. De ha évekig, mondjuk 4-5 évig tudja használni, nem éri meg spórolni. Az ilyen műanyag fostopok amiket 100e körül meg megkapsz... 2 évig se húzzág, és addig is csak ímmel-ámmal mennek majd. Facebookra végülis az is jó, másra nem igazán.
2014. szept. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!