Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a MacBook...

Mi a véleményetek a MacBook Pro 13"asról?

Figyelt kérdés

Eddig csak Windowsos géppel volt dolgom, de most lenne lehetőségem egy MacBookra.

Főleg az érdekelne, hogy mennyire kötött a rendszer? Lehet rá ingyen zenét letölteni? Esteleg viszi az Officet, és ha igen, lehet-e rá ingyen telepíteni valamilyen formában, vagy csak havidíjas változat érhető el rá? Mennyire nehézkes a kezelése? Játékokat mennyire visz, lehetrá letölteni bármit? Pl. Sims működik rajta?

Mik a főbb különbségek egy Windows és egy Maces gép között?

Valamint ha veszünk, mennyit kell telepítgetni, mielőtt használatra kész lesz?



2014. szept. 13. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Veszett jó gép, de akinek ilyenre telik, annak office meg jétéklicenszre is kéne jusson.
2014. szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jelenleg 12% kedvezménnyel lehet venni, ami sokat dob az ár-érték arányon és a legolcsóbb valtozatáról van szó, nem pedig a 300.000+ retináról.

Pont azért érdekel hogy a többit ingyen be lehet e szerezni, mert nem szeretnék még 10-50 ezreket ráfizetni.

2014. szept. 13. 10:46
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez egy prémium, szinte luxus gép, ezt a teljesítményt megkaphatod sokkal olcsóbban is. Ha ezt választod, vicces, hogy a szoftverre mar nincs lóvé.
2014. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Amennyiben használható választ nem tudtok adni, megtennétek hogy inkább nem írtok semmit?

Nem tudtok semmit az anyagi helyezetemről, pláne a magánéletemről, egy egyszerű kérdés volt, nem tudom miért nem lehet megfelelő választ adni.

2014. szept. 13. 10:57
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehet rá zenét letölteni.


"Viszi" az Office-t, biztos van warez is valahol (én előfizettem). Azt tudni kell, hogy a MacOffice-ban _nincs_ magyar helyesírás ellenőrző, tehát azt is lopni kell, vagy meg kell venni - egy lehetőséged van, a Morphologic kiegészítője. Ha megveszed, akkor pont olyan jól működik, mint a Windows-os (mivel ugyanaz), A MacOffice nem úgy néz ki, mint a Windows-os, mert ez egy 2011-es szoftver (frissítések azért jönnek rá - a törtre természetesen nem).


Windows után a kezelése vagy egy álom lesz, vagy rémálom, attól függően, mennyire fogékony valaki új dolgokra, illetve meg tudja-e szokni, hogy a rendszer úgy működik, ahogy, és ezen sokat nem tudsz változtatni (főleg, ha nem értesz a BSD-szerű rendszerekhez).


Játékra szerintem nem való (laptop, meg 13", egyik sem éppen az ideális), de a Sims pl. működik rajta.


A főbb különbség az operációs rendszer, a hardver az Intel PC, akár natívan lehet rá Windows-t is telepíteni.


A Mac használatra kész a bekapcsolás után kb. 10-15 perc alatt, a rendszer elő van telepítve.

2014. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. szept. 13. 17:50
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező, először is részvétem, ezen az oldalon minden leendő Mac vásárló megkapja, hogy mekkora egy gazdag idióta, és nem ért semmihez.


Először is, nem kapsz ennyiért más hasonló teljesítményű laptopot. Ja, Windowsost igen, hát jó étvágyat hozzá.


Szerintem jól döntesz a Mac-kel. Lehet rá ingyen is telepíteni az Office-t, meg más dolgokat is, és meg is lehet venni. Szerintem ha megszokod, sokkal jobb az OSX mint a Windows...

2014. szept. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

" hogy mekkora egy gazdag idióta, és nem ért semmihez."


Én nem ezt írtam, nem azzal van gond, hogy mac-et választ.


"Először is, nem kapsz ennyiért más hasonló teljesítményű laptopot."


Dede.


" Lehet rá ingyen is telepíteni az Office-t, meg más dolgokat is"


A szoftverkalózkodás sosem dicsérendő, de ha ő a pénzt inkább a luxusra költi, az egyenesen undorító.

2014. szept. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Van online office a chromehoz. Az teljesen ingyenes. Igaz nem tud annyit, mint az asztali. Tehát felteszed a chrome-ot és ott van az appok között a chrome webáruházban az MS office.

Ez egy munkagép ne nagyon akarj vele játszani, persze elfutnak rajta a játékok is, de sokat ne várj tőle.

Aki meg azt mondja, hogy sokkal olcsóbban kapsz ilyen gépet az nagyon el van tévedve. Eddig még senki nem tudott olyan gépet mutatni ami azt tudta, mint egy MBP és sokkal olcsóbb lett volna. Ez valahogy sosem jön össze. Valami mindig hiányzik a másik gépből. Pl nem SSD van benne, hanem HDD, vagy más ami az MBP-ben benne van, de a másik gépben nincs.

2014. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#7 vagyok


#8., nem írtam, hogy egyetértek a szoftverkalózkodással, nem is teszem, de azért válaszoltam a kérdésre.


Kérlek, mutasd azt a gépet, ami tud ennyit olcsóbban. Kell SSD, normális kijelző (itt már bukik, mert nincs még egy olyan, mint a retina display), olyan szintű RAM & CPU, ami összességében tartósan jó sebességgel viszi az adott operációs rendszert (természetesen Windowshoz jóval erősebb hardver kell, mint OSX-hez), 8 órás akkuidő (hát, itt sem tennék sokat egy Windowsosra), elegáns megjelenés, könnyű és vékony design. Kérlek, küldd el nekem a laptopot, ami a rMBP-n kívül tudja ezt. Köszi!

2014. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!