Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fontos, pótolhatatlan adataima...

Fontos, pótolhatatlan adataimat ha CD vagy DVD lemezre menteném, milyen megbízható márkát és esetleg altípusát érdemes venni, valamint hol lenne jó beszerezni?

Figyelt kérdés

Nagy áruházban vásároltam mindig CD vagy DVD lemezeket és lefóliázott hengerben (nem tudom hogy hívják azt, amikor hengerbe van csomagolva és két műanyag lap van az aljára és tetejére téve) is vettem már lemezt, volt hogy kibontás után egyes lemezeken lehetett látni, hogy koszos a felületük, nem tudom ez mégis hogy fordulhat elő... Olyan is volt mikor a ragasztás mentén szétesett (a DVD)...

Sosem vásároltam megbízhatatlan helyről ahol "olcsóbban adják" és mégis így járok...


Természetesen tudom, tartsam külső adathordozón az adatokat, ez meg is történt, de azért érdekelne, milyen CD vagy DVD lemezt tudtok ajánlani amit normálisan lehetne használni és ha kiírok rá valamit, elteszem valahova és másfél év múlva előveszem, nem járok úgy, hogy már nem tudom visszaolvasni a rajta lévő adatokat... Plextor íróval is jártam már így, pedig azt mondták róla hogy "az a legjobb" aztán azht, hogy "jaa hát az nem is az, már egy ideje csak ilyen néven adják de belül nem az van"... Eleve a szendvics-szerkezetű DVD is sérülékeny...



2014. szept. 13. 21:08
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
A Verbatim a legjobb szerintem.
2014. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2014. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tengor ***** válasza:
A DVD-k kora leáldozóban van. Drága is, nem is túl megbízható. Egyesével csomagolt, hologramos matricával ellátott lemezeket vegyél, és egy tartalmat legalább 2 lemezre írj és fél évente ellenőrizd őket!
2014. szept. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A "fontos, pótolhatatlan adatok" és a cd/dvd-re mentés nem találkozik optimálisan :)) Ha tényleg pótolhatatlan, akkor nem azon kéne görcsölnöd, hogy másfél év múlva olvasható lesz a cd vagy nem, ráadásul le is írod, hogy sorban szopkodtál a lemezekkel.


Használj több hdd-t, kb. évente leformázod, vagy akár inicializálhatod is a felületet, aztán újraírod őket, meg pl. ellenőrzöd a smart-ot és visszateszed a szekrénybe. Egy jó hdd 7/24-ben is elmegy akár éveken át :) Épp a minap bányásztam egy 2002-es Western Digitalt, éveken át hevert valahová félrebasszzva, hibátlan volt rajta minden (mondjuk azért ez nem szükségszerű)


Feltölthetsz felhőbe is, pl. Google, Microsoft.


De szerintem is használj Verbatim cd/dvd-t.

2014. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!