Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen ubuntu linux alapú op....

Milyen ubuntu linux alapú op. Rendszert ajánlotok? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Windows mellé szeretnék egy ubuntu alapú op. rendszert telepíteni. Egyetlen programot használnék rajta (ami nincs windowsra), így olyat keresek, ami kevés helyet foglal, mégis gyors és stabil. Milyeneket ajánlotok?


Mindenképp ubuntu alapú legyen.



2014. szept. 24. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen program miatt felesleges.Am pediga sima ubuntu bőven megteszi, tehát a legújabb 14.04-est ajánlom...ha nem jön be a bal oldalsó panel (mint ahogy nekem sem) akkor kubuntu ami rögtön a pre-configured kde felülettel jön...vagy amit akarsz.De ha azt akarod hogy kevés helyet foglalon és legyen gyors akkor az LXDE-t ajánlom...alig igényel rendszererőforrást csak igen fapadosan néz ki.De am nagyon gyors.

Én egyébként hosszabb távra ajánlom a fedorát és az elementary ost...fedora stílusos és könnyen kezelhető, elementaryt pedig széjjel lehet configolni...

2014. szept. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig Elementary volt a gépemen, de aztán visszaraktam a windows-t, mert néhány program ami nekem kellett nem futott tökéletesen... Viszont Elementary-n megismerkedtem egy nagyon jó programmal, és mikor visszatértem windowsra szomorúan tapasztaltam, hogy az a nagyon jó kis program még nem jött ki rá :( Nekem az Elementary néha megadta magát, lehetett volna stabilabb.
2014. szept. 24. 18:40
 3/7 Tengor ***** válasza:
Bármelyik jó. Én Linux mint 17-et ajánlanék, XFCE-vel. Mi az a program, ami nincs Win-re?
2014. szept. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) A program neve OpenShot. Lehet írni, hogy van ilyen meg ilyen alternatíva, de egyik sem olyan jó, mint az OpenShot. Nem tudok addig várni, míg megjelenik a 2.0-ás verzió ami kijön windowsra is...
2014. szept. 24. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is Linux Mint-et használok (többek között), Ubuntu alapú, és a Mate felület a Gnome2 folytatása, ami jó, mert a megszokott tálcás elrendezést követi és kevésbé erőforrásigényes, mint a Unity.
2014. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Z0lcsi ***** válasza:

De hát az openshot az szinte ugyanaz mint windowson a movie maker:D Félre ne érts, teljesen linux párti vagyok, és örülök is ha valaki inkább arra hajlik windows helyett, de tényleg végtelenül hasonlít a két videószerkesztő egymásra - mindkettőt használtam.

.

Milyen ubuntu alapú disztrót használj?

Szerintem leginkább olyat érdemes ami neked a legjobban tetszik. Mindenki azt válaszolja erre amit ő használ..:) Én Kubuntut használok, mert szeretem a KDE felületet, de lehet neked sokkal szimpatikusabb lenne mondjuk egy xfce, vagy mondjuk cinnamon, vagy bármi egyéb. Lxde asztali környezettel megáldott disztrók vannak megáldva a legalacsonyabb gépigénnyel, ezt követi az xfce meg a mate felület.

2014. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Feltétlenül *buntu kell? Mert inkább ajánlanám a Manjaro Linuxot.
2014. szept. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!