Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A régi fejlesztése, vagy egy...

A régi fejlesztése, vagy egy másik összerakása? Ha másik összerakása, akkor milyet?

Figyelt kérdés

Van nekem most egy "alap" számítógépem (Core 2 duo e4500, 3gb ddr2 ram, gt210 1gb gddr3), és ennek a teljesítménye az én igényeimnek már nem elég. Két lehetőség merült fel bennem:

1. A jelenlegi gépemet fejlesztem (mondjuk valami Core 2 quad, 4/6gb ram, gt640/r7 240)

2.Lecserélem a mostanit, és építek egy újat:D


Fejlesztésre kb 50e ft-om van, új építésére meg 50e ft+ennek a gépnek az értéke:D


A gépet Photoshopra, Corelre, videóvágásra, és néha játékra használnám


Szerintetek mit tegyek/hogyan fejlesszek?


2014. szept. 26. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Én gyűjtenék még, mert ennyiből értelmes gépet nem lehet összerakni.
2014. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%
Photoshopra ez is jó lenne, csak hát a videovágás... De egyébként ne hidd, hogy egy négymagos klasszisokkal jobb lesz. Persze jobb, de nem annyira, amire Te számítanál. Nem tudom milyen az alaplapod. ha szerencséd van, bele lehet tenni átalakítóval egy 4magos xenon procit, meg talán tudsz memóriát bővíteni. Viszont ezt a konfigot, amit írtál, a mostanira célzok, azt kb 30000 ft-ért bármelyik apróhirdetős oldalon megtalálom, és ezzel nem sértegetni akarlak, de tényleg. Szóval 50+30=80. 80ezerből meg amit veszel újat, az nagyjából ez a teljesítmény lesz, csak max újabb, ezért drágább cuccok. Egy valamirevaló alaplap 40 körül kezdődik, proci szintén, és akkor még hol a többi... Gagyit meg ne rakj össze csak azért, hogy új géped legyen, nem éri meg. Nekem gigabyte alaplap van amd athlon x4 procival, 16gb 1333 mhz ddr3 memóriával, photoshopozok aktívan, de hidd el, semmi, tehát semmi erőtartalékot nem tapasztalok az előző (celeron dualcore) géphez képest. Másban persze igen, de PS nem nagyon érzékelteti a dolgokat. Ami eddig megfogta, most is megfogja, amit a régi géppel mosolyogva megcsinált, azt most még nagyobb mosollyal csinálja meg. Ennyi. A szerkesztőségben i7 procis gépek vannak, átlag 6gb memóriával, azokon megy a ps mint a veszedelem. De itt megint csak oda jutunk, hogy a drága procihoz nem illik az olcsó deszka, a kereted pedig (mint mindenkinek sajna) elég szűkös.
2014. szept. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát igen, ha lenne rá keret fel se tettem volna ezt a kérdést:D
2014. szept. 26. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!