Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 operációs rendszer...

Windows 7 operációs rendszer helyett tudok telepíteni XP-t?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy régi, stb. De bizonyos okból kifolyólag ez kell. Ütközök-e majd valamilyen akadályba, vagy simán fel tudom telepíteni, mintha csak 7-esről váltanék 8-asra?

2014. szept. 26. 21:26
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
ha megtudod mondd el nekem is légyszíves. 3éve nem tudom feltelepíteni.egyszerűen nem engedi.nem is reagál a telepítő cd-re ha meg néha mégis akkor azt irja hogy régebbi verzió és nem telepíti fel :(
2014. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha kb 3 évnél fiatalabb a géped akkor szinte tuti nem találasz rá tökéltes drivereket, és csak kendáccsal menne. Nekem a 6 éves géphez is napokba telt összevadászni a drivereket és nem is volt tökéletes sem.
2014. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
második akkor inkább azt mondd meg mit varázsoltál hogy neked engedte telepíteni?
2014. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Semmit. Simán feltelepítette, a nagy gond a driverek hiányával volt :(
2014. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ez egy laptop.Ott úgy tudom nem kell a driverekkel szenvedni. Vagy igen?
2014. szept. 26. 22:41
 6/22 A kérdező kommentje:
Mármint úgy tudom, hogy laptop esetén nem kell a driverekkel szenvedni.
2014. szept. 26. 22:59
 7/22 anonim ***** válasza:
Miért egy laptopban ezerinted nem ugyanazok a hardverek laknak mint egy asztali gépben??
2014. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Lajos54 ***** válasza:

A laptop is számítógép, csak más a kivitele. Driverek ugyanúgy kellenek, anélkül sok minden nem működne.

Ha jó (hibátlan) a telepítőlemez, és arról bootolsz (tehát semmiképpen sem a Windows alól indítod), teljesen mindegy, hogy a gépen milyen oprendszer van. Formázod a C meghajtót, és fel kell, hogy települjön az XP. Viszont túlságosan új harvereknél valóban lehet olyan, hogy XP-re jó illesztőprogramokat nem, vagy csak nehezen lehet találni. Ezért érdemes még a telepítés ELŐTT körülnézni, elsősorban a gyártó oldalán, vagy ha ott (már) nincs, akkor például a [link] oldalon, vagy bárhol máshol, hogy lesz-e az adott hardverelemekhez megfelelő driver. Ezeket elmenteni valami külső tárolóra (mondjuk egy pendrive), és csak azután telepíteni az oprendszert, majd felrakni a szükséges illesztőprogramokat. Ha XP-re már nincs driver, halott ötlet a dolog, mert nem, vagy nem jól fog működni a gép.

2014. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

# Te büdös paraszt. Igazán kifejezhetted volna a tudásodat segítő jelleggel is.

Tehát pl. az, hogy a Wifi nem tökéletesen működik, az az driver hiánya?

Én már telepítettem Windows 8-at Windows 7 helyett,szintén laptopra, és egy darab driver nem kellett, és minden tökéletesen megy. Ez miért van?

2014. szept. 27. 19:51
 10/22 csacsi2 ***** válasza:

Nem azonos a windows xp és a következő generációs 7 boot fájlja. XP még a boot.ini -t használja hogy betöltse a rendszert. Win7 -ben van dualboot -lehetőség ami engedélyezi a több operációs rendszert. Tehát az oprendszerek nek is van egy telepítési sorrendje, előbb az xp és utána a win 7,8,9,10, mivel ha telepíted boot-ból az xp-t egy működőképes win 7 mellé akkor az átírja a boot-ot és a win 7 nem fog elindulni. A win 7 ismeri az xp-t mert előtte volt, fordítva már nem igaz tehát az xp nem veszi figyelembe (mert honnan tudná szegény 2002-ből hogy utána mi lesz a jövő) hogy az ami a merevlemezen van egy oprendszer ezért működésképtelenné teszi azt.

Egy lehetőség (szerintem) van, hogy ha win 7 után telepíted az xp-t, hogy utána a win 7 telepítőlemezéről boot-olva, a javítást választva kijavítod a boot szektort és beállítod a dualboot-ot.


Mivel az xp -nek lejárt a támogatása és ősrégi ezért nem keres drivereket a neten. Win 7 - 8 igen. Ennek ellenére a drivereket leherőleg a gyártó honlapjáról letöltve az oprendszernek megfelelőt kell telepíteni, mert pl. laptopban a monitorvezérlő eltérhet a pc -k ben lévő vezérlőktől, tehát van egy sony laptop AMD kártyával, akkor az amd vezérlőt telepíti, pedig az amd speciálisan készített vezérlőt a sony-nak aminek a honlapjáról sorozatszám alapján letölthető a driver. Működni működik win 7 által feltelepített driverrel is, viszont közel sem használja ki az eszköz képességei. Windows egyszerüen csak annyit tesz hogy tudd használni, felismeri az eszközöket, lásd a monitort ,használd az egeret,billenyűzetet....


oprendszert Telepíteni mindig boot -ból kell.

2014. szept. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!