Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 operációs rendszer...

Windows 7 operációs rendszer helyett tudok telepíteni XP-t?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy régi, stb. De bizonyos okból kifolyólag ez kell. Ütközök-e majd valamilyen akadályba, vagy simán fel tudom telepíteni, mintha csak 7-esről váltanék 8-asra?

2014. szept. 26. 21:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Most ez az en kérdésemre a válasz? Tehát azért működik ez alapján a 8, mert automatikusan talált drivereket?

Meg amúgy nem merült föl, hogy nem bootból telepítek.

2014. szept. 27. 20:43
 12/22 csacsi2 ***** válasza:

Ne ragadj ki mondatokat olvass összefüggésében. próbáltam mindent leírni... A boot ból telepítést azért tettem mert, volt akinek nem ment és ez lehet akadály.

"Ütközök-e majd valamilyen akadályba,"

Erre írtam hogy az lehet ha oprendszer mellé telepíted, hogy nem indul el a modernebb és erre írtam kiskaput.

Igen a win 7-8 automatikusan keres (már telepítés közben) drivereket emellett...

A kiadás a lényeg, ami most készül oprendszer az természetesen fel ismeri a mostani fejlesztésü eszközöket, viszont ha (ahogy az xp-nél most) később jön egy új technológia azt értelem szerüen nem fogja kezelni alapból.

Egyszóval xp-hez már telepítés után külön telepíteni kell a vezérlőket, de előfordulhat az is hogy már telepítés közben kell telepíteni (F6 más gyártótól származo eszközillesztő telepítése) hogy egyáltalán feltelepüljön. Pl sata merevlemezeket ha nem ismeri fel a windows akkor nem fogja tudni kezelni a merevlemezt amire telepítene, mert maga a telepítő nem tartalmazza a szükséges driver-t.


programra bízod a driverek keresését előfordul hogy rosszat telepít és telepítheted újra, ezért jobb a már felállt oprendszerhez külön telepíteni a megfelelő és legfrissebb drivereket. Ez csak jótanács, okát leírtam.

2014. szept. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
és olyankor mi van ha bootból inditom és a win7-et ez nem érdekli. ugyanaz van mintha bent se lenne a telepítő cd.nem történik semmi.aztán ha már elindult akkor kiirja hogy a jelenlegi op. rendszer az újabb és semmit nem hajlandó telepíteni emiatt.
2014. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 csacsi2 ***** válasza:
Boot ból telepítesz (első boot-ra állítva a biosban a meghajtó) és rendszerbetöltő lemezképet tartalmaz a telepílemez (azaz jól van megírva)akkor teljesen mindegy mi van a merevlemezen, a telepítőnek kell elinduljon.
2014. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
akkor a lemezzel lehet a hiba?korábban nem volt vele gond de csak az xp-t telepítettem újra most viszont amióta win7 van mert így vettem a gépet azóta nem megy.az általad leírt módon sem.
2014. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 csacsi2 ***** válasza:
lehet a lemez is hiba. Nekem a telepítőm 5 év után úgy döntött nem bootol be. Minden esetre ha kiveszed a merevlemezt és másik gépben leformázod, vagy olyan programmal, oprendszerrel ami megteszi ezt boot-ból (live oprendszerek [win PE, Live Linux...], acronis disk director...)akkor azzal ha leformázod akkor már semmiképpen nem lehet semmi gond.Viszont Telepítőnek mindenféle képpen el kell induljon, mivel van egy olyan lehetőség is rajta hogy ki lehet javítani a telepítési hibákat. Nem lehetne ha el sem indulna az oprendszer miatt. Egyszóval telepítő lemez, amennyiben a bios beállítások megfelelőek.
2014. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

En bootból.feltettem most a Windows 7 helyére a Windows XP-t. Magamtól semmi mást nem telepítettem. Egyedül annyit csináltam, hogy a biosban állítgattam, hogy felismerje a jelenlegi op. rendszert, mert elsőre nem tudta.

A telepítés vége felé kiírt egy csomó.programot, hogy telepítsem. Csak egyszer kellett leokéznom, és mind az összeset (kb vagy 20) feltelepítette. Akkor ez mind driver volt?

2014. szept. 30. 19:44
 18/22 csacsi2 ***** válasza:
Nem. A lemez kiadása óta kijött összes frissítés is.
2014. szept. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 csacsi2 ***** válasza:
várjunk csak... kiocsit megkavarodtam... XP -t telepítettél és az xp írta ki hogy telepíts programokat?! Csak mert az nem tesz ilyet! Csak akkor ha valami tákolt xp-t használsz és valaki úgy oldotta meg a telepítőt hogy programokat telepítsen. Szerezz be egy normális XP professional-t vagy a Embedded POSReady 2009 -et (annak még van támogatása). Minden esetre amennyiben az "xp" magától telepít az nem hivatalos verzió és csak a gondod lesz vele! Az xp-hez automatikusan nem települ driver ,de még programok sem települnek automatikusan. Vakard le ha jót akarsz!
2014. szept. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Az xp írta ki, hogy telepítsek, igen. Netről szereztem. Egész pontosan: Windows Xp Professional SP3 Black Edition. És alapból felteszegetett programokat, amik véleményem szerint driverek voltak. Viszont nincs hang. Ideiglenes megoldás ez, mert egy rövid időre Xp kell.a laptopra, aztán majd teszem vissza rá a 7-est.
2014. okt. 1. 09:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!