Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történt a mappával?

Hecvid kérdése:

Mi történt a mappával?

Figyelt kérdés

Próbáltam egy mappa neve elé, olyan jelet rakni, ami nem betű, de utolsónak mutatja a mappát, ha abc sorrendbe állítom, és mikor betettem elé a \ jelet (altgr+q) és megnyomtam az entert akkor fogta magát, és eltűnt.


Mi történt vele?

És ami fontosabb, hogy vissza lehet hozni?



2014. okt. 11. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
LEhet hogy rejtett fájl lett. Eseleg ha inuxot használsz akkor pontot ne tegyél elé az teszi rejtetté.
2014. okt. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát arra én is gondoltam hogy rejtett, de megnéztem Total commanderben, ahol láthatóvá lehet ezeket tenni, de nem volt ott.

Egyébként Windows 7-em van.

2014. okt. 11. 19:58
 3/6 Lajos54 ***** válasza:

A fájlnevekben, valamint a mappanevekben (ami tulajdonképpen fájlnév jellegű) nem minden karaktert lehet (szabad) használni. A Microsoft egyik oldalán [link]

ami ugyan Windows 7-re vonatkozik, de tulajdonképpen majd' mindegyik Windwsra igaz, fel is vannak sorolva a tiltott karakterek: "A következő karakterek egyike sem használható fájlnévben: \ / ? : * " > < |"

Ennek az oka lényegében az, hogy ezek speciális vezérlő karakterek. Bár ez folyamatosan változik, hiszen például korábban a . (pont) sem szerepelhetett fájlnévben, mivel ez a fájlnév lezárását jelentette, az utána következő rész pedig a kiterjesztés volt, de ma már a legtöbb esetben (nem minden programban!) elfogadott.

2014. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha nekem véletlen sikerült használni egy ilyet, és a fent említett dolog történt, akkor visszahozható a mappa?
2014. okt. 12. 17:09
 5/6 Lajos54 ***** válasza:
Nem írod, hogy milyen oprendszered van. Ezen a gépemen XP van, ki akartam deríteni, vajon mi történik egy mappával, ha én is elé teszek egy \ jelet. Hát bizony, nekem nem engedte! Ez jelent meg, az átnevezés helyett: [link]
2014. okt. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lajos54 ***** válasza:
Most látom egy későbbi hozzászólásodban, hogy 7-es wint használsz. Holnap majd megnézem egy olyan gépen is...
2014. okt. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!