Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu kernel frissitesi hiba...

Cydor kérdése:

Ubuntu kernel frissitesi hiba orvoslasa hogyan?

Figyelt kérdés

Grafikus feluleten elinditottam a kernel frissiteset, ami ugy tunt rendben vegig is ment, bar nem valasztottam ki minden allományt, mert akkor nyavajgott a szukos tarhely miatt, de egymas utan szepen letoltptte es beallitotta az osszeset. Persze az ujrainditas nem sikerult jol, es azota nem hajlando elindulni:

[Sorszám] sd 6:0:0:0: [sdb] Asking drive cache: write through

... [sdb] Asking for cache data failed


Ilyen sorok valtakoznak.

Mit tudok tenni?

Vissza lehet valahogy állítani?

GNU GRUB VERSION 1.99-21 UBUNTU 3.17

RECOVERY MOD ERTELEMSZERUEN NEM SEGIT, GONDOLOM A KERNEL HIBA MIATT.



2014. okt. 15. 16:58
 1/3 A kérdező kommentje:

Apt-get autoclean, clean sem segitett mint ahogyan a dpkg serult csomagok javitasa, fsck fajlrendszer ellenorzes sem. A grub frissitese sem hozott eredményt.

Root modba parancssorosan be tudok lepni a helyreallito menüben.

2014. okt. 15. 17:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez sajns nem segít de máskor jó lesz ilyen esetekre

[link]

2014. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

bár visszaállítás nagy nehezen sikerült, mégsem lett stabil a rendszer. Ubuntu Studio volt a bűnös, nem bírta a frissítést)

legyalultam, felraktam az ubuntu 14.04-t és stabil. hát igen a laptopokra ez már jobban van optimalizálva, pedig ősöreg a vas.

2014. nov. 8. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!