Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire hátrány egy angol...

Mennyire hátrány egy angol kiosztású billentyűzet?

Figyelt kérdés
2014. okt. 19. 11:55
1 2
 1/13 Tengor ***** válasza:
59%
Attól függ, hogy angolul gépelsz, magyarul, kínaiul, vagy üzbégül.
2014. okt. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 P.O.C. ***** válasza:
100%
Ha nem ismered a vakírást, nem fogod megtalálni az ékezetes betűket. Persze lehet matricázni, de az meg esztétikailag romboló hatású. Ezen kívül 1 ékezetes betű nem is lesz meg (már nem emlékszem melyik).
2014. okt. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát magyarul használnám mivel úgy írnék mondjuk wordbe, vagy poverpointba.
2014. okt. 19. 12:04
 4/13 A kérdező kommentje:
*powerpoint
2014. okt. 19. 12:04
 5/13 P.O.C. ***** válasza:
82%

Asztali géphez, kb 1000 Ft egy közepes minőségű magyar billentyűzet. Laptopúnál gázosabb kicsit a csere. Ott lehet akár 15-20 ezer is egy új belső magyar billentyűzet.

Persze egy 1000 Ft -os magyar USB-s billentyűzetet ugyan úgy használhatsz laptophoz is, szóval...

2014. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Razer-ben gondolkoztam mert nagyon elnyerte a tetszésem, csak sajnos magyar kiosztásban nem találtam. Valami olyasmire gondoltam ami zölden világít és jól néz ki, és nem túl irodás a billentyűk hangja ha leütöm.
2014. okt. 19. 12:15
 7/13 Lajos54 ***** válasza:
Elég kényelmetlen a használata, az előbb már említett okok miatt. Ráadásul az y és a z is fel van cserélve.
2014. okt. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha tudod a vakírást, akkor nem lesz vele gond, ha nem tudod, akkor érdemes megtanulni.

Ha csak 101 gombos, akkor a bal shift mellett a hosszú í billentyű hiányzik (hosszabb a shift) és az ű nem az enter sarkából, hanem fent a backspace bal széléből van lecsípve.

A gépen 102 gombos magyar kiosztást beállítva továbbra is meg lesz minden betűd a 101 gombos billentyűzeten, csak azt kell megszokni, hogy a kis "í" a jobb oldali Alt (Alt Gr, szürke Alt) + j, a nagy "Í" pedig Alt Gr + i billentyűkkel írható. Én a 102 gombos billentyűzeten is többnyire AltGr+j, meg AltGr+i kombinációval írom az í és Í betűket, mert több évig 101 gombost használtam.

2014. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszokat, mostmár átgondoltam és szerintem veszek egy simán magyar kiosztásút, aztán majd később lehet hogy áttérek másikra.
2014. okt. 23. 08:37
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Nekem USA billentyűzetes laptopom van. Vettem hozzá USB Wireless billentyűzetet. (Azaz „drót nélkülit”). AZ IS USA KIOSZTÁSÚ. Ennek ellenére e szöveget is azon gépelem, s amint látod, semmi bajom egyetlen ékezetes bötűvel se. A hosszú í vagy Í betűvel se.


Sőt, ha akarom, simán elérek rajta olyan egzotikus karaktereket is, mint a λ, π, Π, Λ, ±, §, ζ τ ε Ω σ Σ ß ä Ä ŝ Ŝ ŭ ĉ Ĉ ĝ Ĝ ĥ Ĥ ĵ Ĵ ¤, ÷, «» vagy amit csak akarok. Még nagykötőjelet is: — Tudniillik Linux az oprendszerem, és csináltam magamnak SAJÁT BILLENTYŰZETKIOSZTÁST, azaz minden billentyűre meg többgombos billentyűkombinációra olyan karaktert definiálok, amilyent csak szívemnek szottya úri kedve épp óhajt.


Ja persze, ha valakinek derogál a Linux, vagy a tanulás, az ugye érje be olyan laptoppal amire ráfestették a Magyarsztánban ismert betűket neki, azaz elégedjék meg silányabb laptopválasztékkal. Vagy ha nincs a „fejibe nekije” a tanuláshoz elég, akkor legyen elég zsé a zsebibe nekije, és fizessen húszezreket billentyűcserére.

2014. okt. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!