Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretném újratenni a gépemet...

Szeretném újratenni a gépemet pendrive-val, de hogyan? Többi lent

Figyelt kérdés

Jelenleg xp-t használok, de windows 7-re szeretnék frissíteni. Már a pendrive-on van a telepítő és a szükséges dolgok, viszont bootolhatóvá kell tenni, ehhez már leszedtem a Rufus nevű programot. Erről az oldalról töltöttem le és innen nézem mit kéne csinálni: [link] . Azt írja, hogy az telepíteni kívánt operációs rendszer iso fájlját válasszam ki, amit a pendrive-ra fog másolni, de én a pendrive-omon nem látok iso fájlt, csak a telepítőjét, ami exe fájl( [link] ). Válasszam ki akkor azt?

Letöltöttem a windows 7 upgrade advisor-t is, hogy megtudjam, minden kompatibilis lenne-e, ha windows 7-t használnék. Három problémát talált:

- a videókártyám nem támogatja a windows aero-t, de attól tudnám használni az operációs rendszert

- az ethernetnél azt írja, hogy szerezzem be a legújabb illesztőprogramot a gyártó oldaláról. neve: Realtek rtl8139 családú PCI gyors Ethernet NIC. Tudnátok linket küldeni, hogy melyiket töltsem le?

- ATI Catalyst Control Center version 1.2.2314.20337 (ehhez azt írja, hogy előfordulhat, hogy problémákat tapasztalnék win7-nél..)


Köszönöm előre is a válaszokat! :D



2014. okt. 28. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem egészen így kell csinálni, az nem jó, hogy az ISO képfájlt egyszerűen átmásolod a pendrivera, így nem fog sikerülni. Formázd le a pendriveot, megnyitod a Rufust, és kijelölöd a számítógépeden lévő Win 7 iso fájlt. A Rufus pedig szépen átmásolja és bootolhatóvá teszi.
2014. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak most néztem meg a fényképet, úgy tűnik, hogy rendben van minden. Persze hogy nem látsz iso fájlt a pendriveon, a Rufus kibontotta. Elvileg kész vagy, próbáld újraindítani a gépet, hogy működik-e.
2014. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából anyámnak az egyik kollégája tette a pendrive-ra a cuccokat, nem csináltam vele semmit. Próbáltam már bebootolni, de fekete alapon ez a hibaüzenet jött: "a disk read error occured. Press ctrl+alt+del to restart", és hiába próbáltam többször, nem ment, pedig figyeltem, hogy usb-re legyen beállítva a bootolás. Ha viszont sajátgépből megnyitom, elindul a telepítés gond nélkül, majd írja, hogy a telepítés során újra kell indítani a gépet, újra is indul, aztán ha a windows 7-re megyek hogy azt töltse be, nem történik semmi, csak a windows 7 logóig tölti be. Ha pedig az xp-re, akkor bejön majd egy ablak, hogy a telepítés nem sikerült. Próbáltam ezt háromszor is, úgy is ha xp-re megyek, de sosem folytatódik a telepítés. Erre kiírtam külön kérdést ( http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes.. amire csak az a válasz jött, hogy nézzek utána hogyan kell bootolhatóvá tenni a pendrive-ot.

Akkor lehet, hogy csak formáznom kell és úgy visszamásolni rá a dolgokat, és jó lenne? Ezt lehet program nélkül is, nem? Köszönöm előre is a választ! :D

2014. okt. 28. 20:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagy akkor rufus-szal, csak annyi, hogy nem jelölök ki semmilyen iso fájlt?
2014. okt. 28. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, próbáld meg magad megcsinálni, az a biztos.

Először formázd le a pendriveot FAT 32-re. Megnyitod a Rufust, és majdnem alul jobboldalt van egy kis ikon, ráklikkelsz, és kiválasztod a Windows 7 iso fájlt. Ennek a Windows 7 isonak valahol a te gépeden kell lennie, ahová letöltötted, mondjuk a Download mappába. Ezután elindítod a Rufust, és az szépen kibontja a pendrájvodra a win 7-et és bootolhatóvá is teszi. Működnie kell.

2014. okt. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy nincs iso. Úgy kaptam vissza a pendrive-ot, hogy anya kollégája már rátette a dolgokat, mégsem bootolható(valószínűleg csak rámásolta és nem tette bootolhatóvá), ezért nem tudom megcsinálni. És így nem tudom, hogy elég-e ha leformázom és úgy másolom rá a dolgokat, vagy akkor ha Rufus-szal formázom.
2014. okt. 29. 09:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Márpedig ISO képfájlra szükség van. Próbálj valahonnan letölteni Windowst, és csináld úgy ahogy az előbb leírtam.
2014. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!