Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxra van olyan program...

Linuxra van olyan program amivel megtudom csinalni azthogy pendriverol bootoljon a gep? Windows xp-t tennék a gépemre.

Figyelt kérdés

2014. okt. 24. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
unetbootin
2014. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Itt valami nem tiszta. Ha Linuxot akarsz telepíteni pendriveról, akkor az unetbootin programmal tudod megcsinálni. De te XP-t akarsz telepíteni, ez egy Windowsos programmal megy- de elég sok a hibalehetőség (a Yumi program):

[link]

2014. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
a gépemen ez a szar linux van és nem tudom megcsinálni egy programmal sem hogy pendriveről feltudjam rakni az xp-t :( sürgős lenne
2014. okt. 24. 22:06
 4/12 Tom Benko ***** válasza:
81%
Particionálsz egy pendrive-ot, aktívra állítod az első partíciót, kiírod rá a megvásárolt ISO-t, utána a BIOS-ban beállítod, hogy először a pendriveról bootoljon, imádkozol, hogy az az informatikai vérhányás hajlandó legyen elindulni, utána a szép, modern, használható és biztonságos Linuxot lecserélheted egy undorító, illogikus, elavult izére.
2014. okt. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hogy tudom aktivra allitani a partíciót?
2014. okt. 25. 12:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Beállítod a boot flag-et ? a boot zászlót?
2014. okt. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tom Benko ***** válasza:
Igen.
2014. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ezt mind megcsináltam... bekapcsolom a gépet bejön egy olyan képernyő, ahol uNetbootin van felülre írva és alatta egy listán van egy lehetőség amia default... alulra pedig kiirja, hogy 10 másodperc múlva automatikusan bootol, de ha letetlt a 10 mp akkor újrakezdi a számolást... akkor is újra kezdi, ha nyomok egy entert... meg még azt5 írja ki, hogy nyomjam meg a TAB-ot a szerkesztéshez. megnyomtam kijött valami hely ahová írni lehet, de nem tudom mire jó szóval nem piszkáltam... ha az Esc-et megnyomom ugyaúgy kijön egy rész ahová lehet írni oda meg azt írja kmi, hogy: boot:


sürgős lenne segítség, mert ez a linux botrányos

2014. okt. 26. 11:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Mekkora és milyen támogatású a géped?Van e CD/DVD meghajtó?

Ha nincs lépj be biosba.Majd a pendrive-ot álitsd be 1 re.

Maf pendrive-al boot-olj.Remélem segítettem.

2014. okt. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nincs cd/dvd meghajtom es az usb-rol bootol(na)
2014. okt. 27. 00:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!