Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent a következő hibaüze...

Mit jelent a következő hibaüzenet? reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. nov. 2. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem találja a telepítő forrást. Pl. pendrive-ról akarod telepíteni, de nincs beállítva a bootolási sorrend. Azt írja, hogy indítsd újra, válaszd ki a boot eszközt (pl. F2-őt megnyomod, belépsz a bIOS-ba és megkeresed a boot menüt), vagy tegyél be bootolhatő eszközt (ami már valószínűleg megvan).

Ha van dvd-d, azzal is próbálkozatsz.

2014. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a bios-ba a dvd van beállitva,berakom a dvd-t és ez a hibaüzenet.
2014. nov. 2. 12:13
 3/8 Gábor_79 ***** válasza:

Nem feltétlen a telepítő eszközre utal. Ha egyik pillanatról a másikra tönkremegy a rendszerlemez és nem tud bootolni, akkor is ezt írja.

De megeshet, hogy BIOS frissítés vagy reset-lés után alapbeállításokra áll és az már nem a boot eszközre mutat az elsődleges prioritási hely.

Jártam úgy is, hogy 6 lemezből kivettem egyet és ugyanezt a hibaüzenetet kaptam, mert megváltozott a számozás sorrendje. Nem az én gépem volt, csak kaptam.

Be kellene nézni a BIOS-ba, hogy egyáltalán látható e a HDD és be kéne tallózni elsődlegesnek. Esélyes, hogy hibás, ha eddig jó volt.

2014. nov. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gábor_79 ***** válasza:
Rosszul megírt telepítőlemez is ezt jelzi, mert nincs rajta boot szektor. Kérdés, hogy írtad ki a lemezt vagy használtad e már?
2014. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a biosba ez van:uefi boot,pxe rom,cd/dvd rom, hdd-t nem látok
2014. nov. 2. 12:35
 6/8 Gábor_79 ***** válasza:

Nálam is a DVD az első. Ha az üres, akkor folytatja a következővel ami már a HDD. Persze, ha pendrive-ról indítok valamit, akkor átírom.

Az nem derült ki, hogy mi a cél. Telepíteni akarsz vagy nem indult el a rendszer?

2014. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a rendszer nem indul,és telepíteni sem tudok.
2014. nov. 3. 08:11
 8/8 Gábor_79 ***** válasza:

Szóval a telepítőlemezről tudod, hogy jó? Működő, használtad már?

Az eredeti hiba egyik napról a másikra jelent meg vagy előtte állítottál valamit?

A BIOS-ba valamiféleképp meg kéne jelennie a merevlemeznek, ha az működik. Nem ritka, hogy egyik napról a másikra elromlik. Nem ez a szakmám, de a családba is előfordult.

2014. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!