Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Starcraft 2-t ami alapból...

Starcraft 2-t ami alapból tömörítve van egy mappába (7,76GB). Rar. Rá akarom rakni Pendrive-ra. A gép a pendrive-ot 7,53GB nak mutatja, kissebbnek mint a játékot. Össze lehet tömöríteni KB 7GB-ra vagy akkor módosítsak a pendrive méretén?

Figyelt kérdés
Starcraft 2 HELP...Tömörítés

2014. nov. 5. 13:28
 1/8 Lajos54 ***** válasza:

A RAR már tömörített állomány, azt már nem lehet mégjobban összenyomni.

A pendrive méretén hogyan tudsz módosítani?

2014. nov. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A pendrive méretén nem igazán tudsz módosítani (valamennyire függ a rajta lévő fájlrendszertől, amit formázással tudsz módosítani), de szerintem nem MB-okról van szó...


Továbbá akármilyen fájlrendszer sem lehet a pendrive-on (FAT32-ben nem lehetnek 4 GB-nál nagyobb fájlok asszem).


Tömörítés: én kicsomagolnám, és becosmagolnám újra. Tömörítéskor általában be lehet állítani a "minőségét" (gyors vagy kisebb legyen). Illetve RAR-on kívül vannak más tömörítő algoritmusok is, azok közül is ki lehetne próbálni 1-2-t, hátha kisebb csomagot állít elő valamelyik.

2014. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lajos54 ***** válasza:

Ha a mappán belül több fájl van, amelyek közül egyik sem haladja meg a 4 GB méretet, akkor nincs gond a fájlméret korláttal.

Azt még nem próbáltam sosem, hogy például a RAR fájlon belül lévő valószínűleg több fájlt hogyan értelmezi például a pendrive.

2014. nov. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem félreértettél. Az ő RAR fájlja már alapból több mint 4 GB. Tehát ezt így nem tudná FAT32-re formázott meghajtóra (akár pendrive-ra) másolni.


4 GB-nál nagyobb meghajtót természetesen lehet formázni FAT32-re, illetve egy mappa is lehet nagyobb. Ugye mappa != fájl...


Ha ezek bármelyikének ellenkezőjét állítottam volna, akkor elnézésedet kérem, de szerintem nem tettem.

2014. nov. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocs hogy napokkal később írok vissza,de volt dolgom rendesen.Egyébként eddigi életemben nemsokat foglalkoztam tömörítéssel,mert nem is nagyon volt rá szükségem.Furán hangzik de valamiért így alakult.De visszatérve a pendrive-ra, a méretén egy programmal lehet módosítani ([SDatatool] de ha leformázza az ember a pendrive-ot visszaáll eredeti kapacitásába és kezdhetjük az egészet előlről),de az én gépemen nem működik mert az egyik windowsfájl hibás és nem hajlandó elindítani(Plusz még egy pár programot) Érik már az újratelepítés m1... akkor a Starcraft-ot megpróbálom kicsomagolni és újra be.A Válaszokat!
2014. nov. 8. 09:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocs elírtam.Köszönöm a válszaitokat!Thanks for help!
2014. nov. 8. 09:35
 7/8 Lajos54 ***** válasza:

#4-es válaszolónak.

Nemrégen vittem nagyobb méretű pendrive-on sok videofájlt valahova. Egy-egy fájl 1-3 GB körül volt, mappákba csoportosítva. Egy-egy mappa 8-10 GB volt. Minden további nélkül fel lehetett másolni, tehát a fájlok mérete számított, nem a mappáé.

De mint írtam, azt nem tudom (még nem próbáltam), hogy ha ez a mappa be van csomagolva mondjuk egy RAR fájlba, akkor a pendrive hogyan értelmezi. Ha egy fájlnak veszi, akkor sajnos nem lehet rá felmásolni, de ha a tartalom több fájlból áll, és azok közül egyik sem nagyobb 4 GB, és ezt figyelembe veszi, akkor nincs probléma.

Ki kell próbálni...

2014. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lajos54 ***** válasza:

Azt viszont eddig még sohasem hallottam, hogy egy pendrive méretén bármilyen programmal lehetne változtatni. Annál is inkább, mivel egy pendrive fizikai mérete adott, azt semmiféle programmal nem lehet módosítani, ez csak valami félreértés lehet. Ha ezt meg lehetne oldani, senki nem venne nagyobb pendrive-ot, hanem kedve szerint beállítaná a méretet.

Fájlformátumot lehet változtatni (pl. FAT32 helyett ExFAT, ami elfogad 4GB-nál nagyobb méretet is (ha maga a pendrive elegendő méretű), bár tapasztalatom szerint ezt nem lehet mindegyikkel megtenni, valamiért nem engedi.

2014. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!