Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van olyan fájlrendszer, amit...

Van olyan fájlrendszer, amit lehetne adatmentésre használni és sokkal kevesebb helyet foglalnak rajta az adatok, mint más fájlrendszeren? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy például vannak olyan fájlrendszerek, amelyeket direkt úgy alkottak meg, hogy minimális helyet foglaljon rajta egy állomány, például az állomány dátuma sincs eltárolva és az egész koncrpció olyan, hogy csak az állománynak megfelelő bájtszám legen lefoglalva. Pl. ROMFS.

Persze gondolom ez nem erre való, de nincs valami megoldás?

Sok GB-s adatnál gondolom az ilyen eltárolt információk rengeteg helyet szabadíthatnának fel.



2014. nov. 10. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem szabadítanának fel rengeteg helyet. A metaadatok fájlonként pár kilobájtot tesznek ki, a clusterfoglalás pedig 8192 bájt körüli adatot nem hasznosít fájlonként, ami archiválás esetén csomagolással könnyedén kiküszöbölhető, de amúgy is elenyésző.

Cserébe a spéci fájlrendszerek semmivel nem kompatibilisek, a megbízhatóságukról nincs nagyszámú teszt és még bűvészkedni is kell velük, hogy működjenek.

Ha nagy mennyiségű vegyes adatot akarsz archiválni, akkor vegyél egy külső HDD-t és formázd NTFS-re meg ha nagyon akarod, akkor tömörítsd veszteségmentesen szarrá a rajta lévő adatokat.

G.

2014. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, én csak azért gondoltam mert pl. több millió kép esetén már számt azért a 8192 foglalási egység (vagy ki tudja mennyi) meg a metaadatok.

Tömörítés esetén meg elég ha pár bit megsérül és már nem lehet a tömörítvényt kicsomagolni kész az adatvesztés...

2014. nov. 10. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A foglalási egység, más néven szektormáret csak akkor számít, ha nagyon sok szektorméretnél kisebb fájlt akarsz eltárolni, mivel egy fájl csak egy szektor elején kezdődhet így ha sok kis szektorméretnél kisebb fájlod van, akkor a felesleg elvész. DE a szektorozást nem véletlenül találták ki, mert így lehet a fájlokat hatékonyan rendezni a lemezen. Azok a fájlrendszerek amiről beszélsz szektorok nélkül működnek, egyedi címzéssel ami azt eredményezi, hogy egy idő után iszonyatosan töredezett lesz a lemezed, és az adatelérési sebességed mocsok lassú lesz.
2014. nov. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm a választ.
2014. nov. 11. 16:17
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
PiFS? :) Minden fájl egyetlen egész szám: hol kezdődik a \pi számjegyei között.
2015. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!