Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 390 ezer forint alatt a...

390 ezer forint alatt a legjobb notebook? Leginkabb photoshopra es 3D-s tervezesre hasznalnam (nem profi szinten) En személy szerint a retinas macbook prokon gondolkodtam

Figyelt kérdés

#notebook #legjobb #Apple #MacBook Pro #Apple Macbook Pro #macbook.apple macbook #legjobb notebook
2014. nov. 15. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egy kicsit 390 felett vannak ugyan, de megérik az árukat. Én 15" használok, bár profi munkára. Szerintem egy 13" megfelelhet az igényeidnek.

Akik alattam azt írják, hogy fele ennyiből jobb windowsos gépet raknak össze, azoknak üzenném, hogy egyből linkeljék is, ha lehet benchmark tesztekkel...

2014. nov. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen,a 15" is megfordult mar a fejembe,csak nem tudom honnan szedjek masik 100 ezer forintot :(

Valami otlet ?

Amugy koszi a segitseged

2014. nov. 17. 13:46
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően, mivel hobbi szinten használnád csak, elég a 13". Profiknak a 15"-ből is szerintem a dedikált videokártyás éri meg igazán, ami 800-nál kezdődik. A profit úgy értsd, hogy olyan, aki pénzt keres vele. Nekem szenvedés lenne 13"-en dolgozni. Nem elsősorban a méret miatt, hanem azért, mert például ha kész vagyok egy 4k videóval, akkor azt exportálni többszörösen tovább tart a 13"-essel. És ebben az esetben teljesen igaz az, hogy az idő pénz. Azonos idő alatt több tartalom elkészítése, tehát több pénz. Nálad pedig ez cask annyit jelent, hogy ha hobbiszinten csinálsz egy videót, akkor az 10 perc helyett 40-ig tart. Mivel nem határidőre dolgozol, ezért ez nem akkora gond.

Például Photoshop-ban a 15" valamivel több effektet tud real-time megjeleníteni.

Neked kell eldönteni, hogy egy hobbira megérné-e ennyit költeni, főleg úgy, hogy spórolnod kell rá.


Személyes véleményem: én a helyedben biztosan 13"-et vennék, legalább 8 giga RAM-mal a 256 SSD-set, vagy ha akarsz még rá költeni, lehet 512 is, tárhelyből sosem elég.

Ha meg valahonnan lesz +1-200 ezred, én akkor egy jó kamerára költeném a pluszpénzt. Persze ez nem az én dolgom, lehet hogy van is kamerád. :D


Bárhogy is döntesz, egy ilyen gépnél az lehet a legnagyobb problémád, hogy nem használod ki teljesen... ezen pedig változtathatsz bármikor.

2014. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A 15" modellt dedikaltba(videokartya) mar lattam 510 ezerert

Es a 15" modellnek a kepernyo merete es egyéb pont jo,ugye ?

Marmint a te velemenyed szerint megeri a nagyobb kijelzo es a jobb videokartya 100 ezres kulonbseggel ?

(Ha jol sikerulne kitanulni a programokat,akkor lehet,hogy penz keresesre is ramennek vele)

2014. nov. 17. 21:51
 5/13 anonim ***** válasza:

510-ért dedikált videokártyás 15" Retina MacBook? Tehát nem Intel Iris Pro, hanem NVIDIA ... akármi? Mikori évjárat? Nem tudom hol láttál ilyet, de azzal valami (szinte) biztosan nincs rendben. Ha tényleg ennyi akkor az nagyon jó ár, bár továbbra sem hiszem hogy valós.


Jó hogy nagyobb a 15", de a 13" is elég lehet simán, nem túl bonyolult grafikai munkára.


Bőven megérné a +100 ezret, de szerintem rosszul nézel valamit, 510-ért nem lehet egy olyan gép.

2014. nov. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hat figyelj,itt van a gep :))

Link :

[link]

2014. nov. 18. 13:35
 7/13 A kérdező kommentje:

Bakker most nezem,hogy 680 ezer alatt tenyleg nincs is dedikaltba.

Szerinted az intel iris pro eleg ebbe a gepbe,amit linkeltem ?

(Nekem)

2014. nov. 18. 13:50
 8/13 A kérdező kommentje:

Es egy videos teszt szerint akadozik web bongeszes kozben...marmint a grafikus teljesitmeny miatt.

Szerinted egy 15" intel iris pro-val akadozik barmikor is ? Mert ha igen,akkor lehet elgondolkozok masik gepen :(((

2014. nov. 18. 14:52
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyebkent koszonom az eddigi segitsegedet !:)
2014. nov. 18. 14:53
 10/13 anonim ***** válasza:

Neked elég lehet az Iris Pro, jelentős különbség grafikai teljesítményben nem lesz a 13"-hez képest, mert amennyivel nagyobb a kijelző, annyival erősebb az Iris Pro.


Ezzen az akadás dolgon mindig is rugóztak a Retina MacBook Próknál. (Nem meglepő, minden Apple termékben nagyítóval keresik a legkisebb problémákat is.) Ez a "probléma" alaphelyzetben körülbelül ugyanúgy áll fent a belépő 13" rMBP és az egymilliós 15" gépnél. Semennyire. Alapesetben nem fog lagolni semmi, akárhogy is próbálják belemagyarázni, a Yosemite alatt meg már főleg nem. Emiatt ne aggódj szerintem.


De hogy mondjak egy példát: akkor lagol, ha mondjuk intenzív grafikai munka mellett (renderelés, exportálás, stb.) még szeretnéd az apple.com-on az 5k iMac oldalát folyamatosan fel-le rángatni. Akadozni fog, mivel a szegény GPU (főleg ha nem dedikált kártya), éppen eléggé elfoglalt az aktuális exportálással, és a retinás apple.com folyamatos töltögetése már sok neki.


Emiatt ne tántorodj el ezektől a gépektől, én is aggódtam mielőtt vettem, de aztán rájöttem, hogy ez ugyanolyan felnagyított probléma, mint az iPhone 6+ meghajlása... egyébként meg menj be egy APR-be, és bizonyosodj meg róla magad is, hogy normál körülmények között nagyon olajozottan megy minden animáció a gépen.

2014. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!