Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy a laptopok...

Tényleg igaz, hogy a laptopok nem bírják az egész napi használatot?

Figyelt kérdés
Napi 12 órát be is van kapcsolva sokszor, úgy néz ki, tönkrement, hardverhibás lett. Azt mondták, hogy ha egész nap használom minden nap, akkor inkább asztalit vegyek? Valóban így van?

2014. nov. 19. 11:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2014. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Ha nem használod ki akkuját nem hordozod akor használatól fügetlem asztali kel neked
2014. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Tengor ***** válasza:

Ezt így kijelenteni butaság.

Ha napi 12 órát használod, akkor durván fogalmazva 12-szer hamarabb megy tönkre, mint ha napi 1 órát használod. Ez elég sok mindenre egyébként igaz.

A legtöbb laptop gyenge pontja a hűtőrendszer. Mivel egy 10-15 perc alatt eléri az üzemi hőmérsékletet igazából onnantól mindegy neki, hogy 1 órán keresztül v. 12 órán keresztül van melege, melege van, használódik. De hát miért veszi az ember a laptopot, ha nem azért, hogy használja?


Laptop-asztali kérdést eldönteni nem a napi használat alapján szokás, hanem, hogy mennyire fontos a mobilitás, a könnyű bővíthetőség és esetleg az ár. Bár utóbbival vitatkoznék: azt mondják, hogy ugyan azért az árért erősebb gépet lehet kapni, mint laptopot. Ugyanakkor ez a kijelentés csak akkor igaz, ha magát a gépházat nézzük. Ha hozzávesszük a kijelzőt és a szünetmentes tápegységet is, akkor kb egálban van a két eszköz ára. Persze más kérdés, hogy a gépházat cserélheted a kijelző cseréje nélkül is, míg laptopnál ez nem így van, viszont ez már a bővíthetőség témaköre.

2014. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

@Tengor: Örülök, hogy más is hasonlóan látja ezt "az asztali PC olcsóbb, mint a laptop" témát.


@Kérdező: Az sem mindegy, mire használod napi 12 órán keresztül. Ha csak netezel, stb., akkor szerintem nem olyan problémás.

De ha komolyabb játékokkal játszol, amiknél a laptop hűtőrendszere nem tudja kellő alacsonyan tartani a CPU, GPU hőmérsékletét, akkor az már eléggé aggasztó...

2014. nov. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyébként melyik hardverelem ment tönkre?
2014. nov. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Asus laptop kivételével mind biztosan tönkremegy 1-2 év alatt, bárhogy is vigyázol rá :D

Asus laptopok örökké bírják, nem tudnak elromlani.

2014. nov. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#6: Egyéb baromság?
2014. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#6 nem igaz csak a Sony nem tud tönkre meni soha a név kötelez
2014. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Alaplapon elolvadt egy chips
2014. nov. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Főleg net, de sokszor párhuzamosan ment chat, akkor előfordult, h akadozott, és a youtube-ot is szoktam nézni.


Ez már nem az első laptopom, és az eddigiek általában fél vagy 1 évig bírták. Egy régebbi is akkor ment tönkre, amikor én kezdtem el használni, és 1-2 óráról felugrott a használati idő 10-12 órára. Asztali gépem volt korábban, az mindig sokáig bírta. Laikusként nehezen tudom elhinni, h nincs összefüggés.

Állványt is csináltattam, a szellőzők szabadon vannak. nem lehet azt mondani, h nem vigyáznék rá.


Tegnap lefagyott, újra kellett indítani, aztán hiába mentem rá,h induljon el normál módban, kék képernyő jött be:


"a rendszer problémát talált..

ha először látja ezt a képernyőt"

2014. nov. 19. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!