Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy a laptopok...

Tényleg igaz, hogy a laptopok nem bírják az egész napi használatot?

Figyelt kérdés
Napi 12 órát be is van kapcsolva sokszor, úgy néz ki, tönkrement, hardverhibás lett. Azt mondták, hogy ha egész nap használom minden nap, akkor inkább asztalit vegyek? Valóban így van?

2014. nov. 19. 11:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nekem 5éves hp2510p-m van.

Egy hűtés cserén esett át tavaly.

Napi 15-16 órát megy.

Szóval 6#-os ez így egy baromság.

2014. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy hol használod, van e alatta noti hűtő.

Ágyban használod akkor hamarosan elköszönhetsz tőle.

Működés közbeni rázkódást sem szeretik.

Volt olyan barom ismerősöm aki táskába rakta, és úgy hallgatott róla zenét munkába menet. :D

2014. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 csacsi2 ***** válasza:
Hozzáfűzném a laptop másik gyengéjét, hogy míg az asztalit nem mozgatod, a laptopot oda-oda vered akaratlanul is ami nem tesz jót, főleg a merevlemeznek. Amúgy attól mennek tönkre a dolgok hogy használod, ebben a kontextusban teljesen mindegy mi az. Akku elfárad cserélni kell, vigyázol rá akkor hosszabb életű lesz. Érdemes figyelni a hőmérsékleteket, szükség esetén kitakarítani, esetleg hűtőpad -ot beszerezni. Amúgy attól függ mennyire szükséges a hordozhatóság. Nem annyira akkor egyértelműen az asztali nyert.
2014. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Tengor ***** válasza:

Ha azt veszed, hogy az 1-2 óráról felugrott a használat 10-12 órára, és veszed az arányokat, akkor az azt jelenti, hogy továbbra is 1-2 órát használva 5-12 év múlva tönkrement volna a laptop.

A kijelentés, hogy nem bírják az egésznapi használatot az azt jelenti, hogy hamarabb tönkremennek ha egész nap használják. Ha megfordítjuk a dolgot, akkor azt jelenti, hogy ha 1-2 órát használták csak volna (minden nap), akkor 12 évnél is tovább kellett volna, hogy hívják a gépek.

Nem vagyok szervizes, de találkoztam már pár laptoppal, és nem sok érte meg még az 5 éves kort sem.


Igazából ebből azt is ki lehet következtetni, hogy akkor használod ki legjobban a gépet, ha mindnél többet használod, mert lehet, hogy 1 év alatt megpusztul, de mégis többet használod, mint ha csak napi 1-2 órára kapcsolod be és úgy meg bírja mondjuk 3-4 évig.

2014. nov. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
egyik szobából a másik szoktam hurcolni, meg az igaz, h az ölemben is elég sokat van, nem áll mindig szilárdan, billeg ide-oda. hűtő nincs alatta.
2014. nov. 19. 12:32
 16/16 csacsi2 ***** válasza:
Én az ellenkezőjével találkoztam. Egy igazi (nem is tudom milyen) 4kg-os őskövülettel, igazi kocka laptop :D és az oprendszer hibán kívül nem volt sok baja. Lényege hogy nézni kell a paramétereket és ha valami nagyon "elszáll" akkor meg kell találni a hibát és orvosolni.
2014. nov. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!