Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Komplex probléma (HDD-OP...

Komplex probléma (HDD-OP RENDSZER-BOOT), hozzáértők?

Figyelt kérdés

Adott 40 gb-os HDD-m ami lassan meghal és most vettem a helyére egy másik 40 GB-osat ami tökéletes (kondíció, szektorok stb.). Magának az adatoknak egy 1 TB-os WD HDD van.

Egyszerűsítés:

40 GB-os régi = A; (sok a szektor hiba, [Reallocated sector count: ADAT: 249])

40 GB-os új = B;

1 TB-os = C;

32 bites OP rsz van A;-n és B;-re raktam egy működő Win 7 ultimate 64 bitest.

A probléma: Telepítő CD-m nincs és ha nincs A; bedugva, akkor nem boot-ol be, hiába van B;-n egy jó OP rendszer(Elvileg meg kéne lennie a Master Boot Recordnak a HDD-n). A gépemre soha nem volt telepítve Linux, mégis egy Ubuntu hibát kapok: <unknown filesystem grub rescue>. Jelenleg egy 32 bites Win 7 ultimate és 64 bites Win 7 van fent ezen a 2 HDD-n. Ha elindítom a B; op rendszerét és széthúzom A;-t minden megy tökéletesen. A gond ott van, hogy önmagában nem megy B;. Nem indítja el a Win 7-et. Így kénytelen vagyok még mindig használni a régit.

Amit próbáltam:

set boot=(hd0,msdos6)

set prefix=(hd0,msdos6)/boot/grub

insmod normal és itt jött fel a " no such partition" így nem tudok tovább menni.

B;-nél nem enged bootrec.exe-t használni, bootrec.exe /fixMbr és bootrec.exe /fixboot-ot sem, mivel nem ajánl fel lehetőséget csak az A;-n lévő Win 7-nél (F8-al tudod az opciókat előhozni).

Tudok screenshotokat linkelni bármelyik opcióról, SMART adatoktól, a problémát jelző képernyőkig!

Kérlek segítsetek, fontos lenne, mert bármikor OP rendszer nélkül maradhatok és a munkámhoz elengedhetetlen!

Előre is köszönöm!



#HDD #operációs rendszer #Windows 7 #bootolás #Windows 7 Ultimate #error unknown filesystem grub rescue no such partition #error unknown filesystem grub rescue #merevlemez boot
2014. nov. 21. 02:02
 1/8 T/Z ***** válasza:

Nem lenne egyszerűbb lehúzni az A-t, rádugni a B-t, és újrarakni az oprendszert?


Amúgy szvsz BIOS-ban lehet valami ACHI-APIC beállítási probléma (ezek SATA/PATA merevlemezek)?

Ezt viszont utólag már nem lehet orvosolni.


Nem olyan nehéz szerezni egy win 7 telepítőt, még pendrivera is ki lehet írni, arról is lehet telepíteni, ha nincs optika.

2014. nov. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

USB-re raktam "égettem" Rufus-al az ISO-t, és onnan nem nagyon ismeri fel, nem akarja elindítani, így működő OP rendszerrel (32-bitessel A;) indítottam a telepítőt és a leformázott B;-re raktam hiba fellépése nélkül.

A; IDE (ATA 133) [nincs rajta jumper!] ( [link]

B; és C; SATA2

2014. nov. 21. 02:15
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha a HDD-k és a CD jól van bekötve (Tehát vagy a BIOS-ban vagy beinditásnál látod őket valamilyen sorrendben - bár modjuk a sorrend sem mindegy - annak a HDD-nek amiről szeretnél BOOTolni primary masternek kellene lennie) akkor a hiba nagy valószinűleg szerint a Win7 "láthatatlan" rendszerparticiójával van (nagy valószinűség szerint nincs meg, vagy nem az első HDD első particiója ez a rendszerparticó).


Ha klónoztad a régi HDD-t akkor ne csak a particiót klónozd, hanem az egész HDD-t.


A másik nem kell linuxot telepiteni, elég egy boot manager program - ami a grub-ot használta és bentmaradt a boot sectorban.


Sok sikert.

Üdv.

2014. nov. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fura, mivel C;-t írja Masternek és nem lehet változtatni, a többi Slave és A; hiába Slave csak arról enged bootolni, szóval a windows telepítésénél nem írd rendes boot recordot? Valamint a klónozás nem megoldható, mivel szükségem lenne a 64 bites OP rendszerre, 8 Giga ram van a gépben és 3,5-ig látja a 32 bites sajnos. De lehet a vége mégis a klónozás lesz, mert nem tudok jobb megoldást és köszi a válaszokat, szívesen várom a többiekét is!
2014. nov. 21. 15:07
 5/8 T/Z ***** válasza:

Azt az IDE merevlemezt vágd ki a gépből.


Utána telepítsd újra az új (B jelű), satás merevlemezre a 64bites oprendszert.

Telepítéskor ne legyen rádugva még ez egy terás se. :))


Amit a kollega írt, az lehetséges hiba, (ilyennel már találkoztam én is).


Telepítéskor mindent törölj a 40 gigás lemezről, ne automatán települjön, hanem ahol telepítéskor be lehet lépni a merevlemez partícióinak beállításaihoz, ott törölj mindent (ne csak formázd, töröld is), és hozz létre egy új 40gigás partíciót, amivel együtt majd a rendszer létrehoz egy 100 megás területet is magának. (ezzel többet nem kell foglalkozni)


Ha nem oldódik meg a probléma, akkor elkezdhetünk gondolkodni a hogyan továbbon, de első körben ezzel kezdenék.


Ha régebbi a gép, előfordulhat, h usb-ről nem enged bootolni, vagyis bootolna, de pl. nem mindegy melyik kapuba van dugva a pendrive, vagy csak simán nem akarja látni az usb-s telepítőt, drivert hiányol, stb, ilyenkor sajnos lemezről kell telepíteni.


(Esetleg még az lehet, h a telepítőt nem jól sikerült felírni a pendrivera, próbáld ki másik gépen sikerülne-e feltelepíteni vele egy oprendszert, ha ott elindul a telepítés, akkor nem a pendrive a rossz.)

2014. nov. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 T/Z ***** válasza:
Mondjuk most nézem, rufussal csináltad, akkor pedig az jó lehet.
2014. nov. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, megpróbálom ma azt, hogy csak a B; van bedugva. Lehet a pendrive-ról bootlni, mivel látja a gép, mindegy melyik slot-ban van.
2014. nov. 21. 21:14
 8/8 A kérdező kommentje:
A probléma megoldódott, valószínűleg a rossz ISO file volt amivel telepíteni akartam elsőnek, most, hogy le volt húzva minden róla kivéve a B; így simán felrakta az OP rendszert USB-ről. Annyi a zavaró, hogy a tökéletes állapotban lévő HDD kicsit lassabb, mint a 240+ szektorhibás agyon használt A; :D. Sebaj! Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2014. nov. 23. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!